Reklama

7 napojów, które oczyszczą twoją wątrobę i będą spalać tłuszcz

Co jest najlepszym rozwiązaniem, aby oczyścić organizm ze zbędnych toksyn? Ostatnie badania naukowców dowodzą, że najskuteczniejszą metodą jest dobrze przespana noc. Dlaczego? Odpowiedzią jest fakt, że to właśnie w nocy organizm się odpręża i regeneruje swoje tkanki. Według chińskiej medycyny ludowej wątroba, która jest najważniejszym organem oczyszczającym organizm, funkcjonuje najwydajniej pomiędzy pierwszą a trzecią w nocy. Właśnie dlatego powinniśmy zapewnić naszej wątrobie jak najkorzystniejsze warunki do jej ciężkiej i niezbędnej pracy.

Reklama

Stonowana i regularna detoksykacja

Aby wątroba funkcjonowała wydajnie, powinniśmy twardo spać w czasie, kiedy ona pracuje. Również istotne jest, aby w naszym organizmie znajdowała się odpowiednia ilość krwi i innych płynów niezbędnych dla procesu oczyszczania. Organizm nie powinien być także przeładowany zbędnymi i toksycznymi substancjami, ponieważ z ich zbyt dużą ilością wątroba nie poradzi sobie tak dobrze. Stonowana i regularna detoksykacja polepsza także nasz metabolizm, który nie tylko lepiej oczyści organizm, ale także spali więcej zbędnego tłuszczu, co przyniesie tak pożądane przez wielu z nas spadki wagi.

7 napojów, które oczyszczą organizm

Czy wiesz, że istnieje szereg płynów i napojów, które wypite tuż przed pójściem spać wspomogą naszą wątrobę w oczyszczaniu? W poniższym artykule przedstawione zostanie 7 odpowiednio działających napojów, które oczyszczą twój organizm z toksyn i wspomogą wątrobę, jak również przyczynią się do lepszego spalania tłuszczu.

Herbata z rumianku

Wielu z nas uwielbia herbatę z rumianku i pija ją niemal każdego dnia. Z pewnością wiesz, że herbata z rumianku posiada charakterystyczny, gorzki smak. Dzieje się tak za sprawą związku chemicznego - seskwiterpenu laktonowego. Związek ten jest w stanie wspierać wątrobę w procesach detoksykacji. Wielu naukowców na całym świecie twierdzi, że rumianek posiada właściwości uspokajające, które wyciszają organizm i przyczyniają się do poprawy jakości snu. To niesamowicie zdrowe zioło posiada także właściwości przeciwzapalne, które zwalczają zaawansowane i ciężkie zapalenia, powodujące podwyższenie poziomu toksyn w naszych organizmach.

Woda cytrynowa

Woda cytrynowa jest produktem niebywale zdrowym i każdy powinien ją spożywać codziennie. Wielu z was pewnie słyszało o ilości naturalnych suplementów i minerałów zawartych w wodzie cytrynowej oraz o tym, jak działa na nasze ciało. Uważaj jednak na to, co kupujesz i staraj się wybierać takie cytryny, które nie były poddawane ekspozycji na pestycydy.

Picie wody cytrynowej przed snem

Picie wody cytrynowej przed snem jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Podczas gdy smacznie śpisz, ona pomaga twojemu organizmowi pozbyć się nadmiaru szkodliwych substancji. Według ekspertów, najlepsza jest ciepła woda cytrynowa. Zimne napoje mogą natomiast spowodować szok w twoim organizmie i odebrać składowane w nim ciepło.

Owoce jujuby pospolitej

Czy słyszałeś kiedykolwiek o jujubie bądź próbowałeś jej owoce? Jujuba jest pochodzącym z Chin ziołem, które mocno wspomaga twoją wątrobę i pomaga organizmowi w procesie detoksykacji. Pomaga także w spalaniu tłuszczu. Jesteśmy pewni, że będziesz pozytywnie zaskoczony wiedząc, że ten owoc pozwoli ci także się wyciszyć, obniży twój poziom stresu i zapewni sen dobrej jakości, co sprawi, że twoja wątroba będzie mogła efektywnie pracować. Jujuba korzystnie wpływa tez na śledzionę i trzustkę. W chińskiej medycynie ludowej te dwa organy są uważane za wspomagające wątrobę i jej procesy.

Ziarna lotosu

Lotos jest kolejnym ziołem stosowanym w medycynie dalekiego wschodu. W Chinach zioło to znane jest, jako LianZi. Lotos może być używany jako wieczorna herbata stosowana przed snem. Jest on niesamowicie skuteczny w zwalczaniu stresu, lęków i gonitwy myśli, które często utrudniają spokojny sen. Pozwoli ci się nie tylko uspokoić, jest w stanie również obniżyć poziom pulsu. Do herbaty z lotosu można dodać także lawendę, gdyż posiada ona podobne właściwości i także przyczynia się do wyciszenia.

Herbata różana

Róża prócz swojego pięknego wyglądu jest także lekiem. Od stuleci kojarzy się ona z emocjami, bo jej płatki przypominają serce. Wielu ludzi twierdzi, że jest symbolem miłości. Powinieneś również wiedzieć, że róża wspaniale wpływa na przepływ energii przez ciało i posiada właściwości przeciwdepresyjne. Przyczynia się też do poprawy jakości snu, a co za tym idzie, wpływa pozytywnie na oczyszczającą pracę wątroby. Herbata różana poprawia również krążenie krwi. Dzięki zawartości związku chemicznego – taniny, jest silnym preparatem usuwającym toksyny z naszego organizmu, ponieważ poprawia przepływ płynów przez ciało.

Miętowa herbata

Wśród czytelników tego artykułu z pewnością jest wielu smakoszy miętowej herbaty. Naukowcy twierdzą, że miętowa herbata jest bardzo pomocna w leczeniu wielu dolegliwości zdrowotnych. Wpływa między innymi na trawienie, dzięki zawartości niezbędnych organizmowi substancji, takich jak mentol i menton. Miętowa herbata dzięki swoim właściwościom niweluje uczucie przejedzenia, które często utrudnia zasypianie. Mięta zawarta w herbacie pomaga również wątrobie w usuwaniu zbędnych toksyn.

Herbata owsiana

Czy wiesz, że istnieje herbata z owsa? Naukowcy twierdzą, że ten napój dostarcza naszemu ciału wiele potrzebnych mikroelementów. Dzieje się tak, dlatego, że herbata owsiana zawiera mnóstwo witamin, minerałów a nawet białek zwanych aweninami, które są pomocne w pierwszej oraz drugiej fazie detoksykacji organizmu. Ponadto, herbata owsiana jest wspaniałym środkiem uspokajającym, który pozwala nam się wyciszyć i uspokoić emocje. Jest też środkiem wpływającym na regenerację komórek nerwowych.

Pij więcej wody

Pamiętaj także, aby każdego dnia wypijać wiele wody i innych płynów. Zapewnienie sobie zdrowego snu jest również niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania. Najkorzystniej dla ciebie będzie kłaść się przed 23, a jeśli to za wcześnie, to staraj się nigdy nie przekraczać godziny pierwszej w nocy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zmiana zegara biologicznego to ciężki proces, więc staraj się regulować go delikatnie, poprzez kładzenie się o tej samej godzinie, wcześniejszej o godzinę, góra dwie i kontynuowanie nawyku wcześniejszego kładzenia się spać przez cały tydzień. Pamiętaj również, że twój organizm potrzebuje czasu, aby przestawić się na nowy tryb życia i dostosować, dlatego nie obciążaj go zbyt mocno. Mamy nadzieję, że przedstawione w artykule rady przyczynią się do oczyszczenia twojego organizmu i poprawy samopoczucia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama