Reklama

6 zalet picia gorącej wody

Każdy z nas wie, że woda jest niezbędna do przeżycia. Wielu również słyszało od lekarza, żeby pić, co najmniej 8 szklanek dziennie. Jednak niewielu z nas wie, że picie gorącej lub ciepłej wody dostarcza nam korzyści, których nie uzyskamy pijąc zimną wodę. Poniżej znajduje się 6 zalet picia gorącej wody:

Utrata wagi

Gorąca woda pomaga w utrzymaniu dobrego poziomu metabolizmu, który przyczyni się do utraty paru zbędnych kilogramów. Najlepszym rozwiązaniem będzie spożywanie szklanki gorącej wody z cytryną każdego poranka. Dodatkowo, gorąca woda pomaga w pozbyciu się tkanki tłuszczowej.

Wspomaga przegrodę nosową i zatory w gardle

Picie gorącej wody jest wspaniałym rozwiązaniem na przeziębienia, kaszel i bóle gardła. Rozrzedza ona flegmę i pozwala usunąć ją z twoich dróg oddechowych. Dostarcza także ulgi, gdy boli cię gardło. Oczyszcza także przegrodę nosową.

Bóle menstruacyjne

Gorąca woda może przyczynić się do ulgi w bólach menstruacyjnych.

Usuwanie toksyn z ciała

Gorąca woda w cudowny sposób przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu. Kiedy pijesz ciepłą wodę, temperatura twojego ciała wzrasta, co powoduje pocenie się. Pocenie się jest procesem potrzebnym, gdyż wraz z potem wydzielane jest wiele zbędnych dla twojego ciała substancji. Dla lepszych rezultatów dodaj do wody soku z cytryny.

Spowalnia proces starzenia się

Właśnie dlatego zalegające toksyny są dla nas tak niekorzystne – przyspieszają proces starzenia się. Picie gorącej wody usprawni funkcjonowanie komórek ciała i napnie twoją skórę, co poskutkuje młodszym wyglądem i usunie szkodliwe wolne rodniki. Skóra stanie się także gładsza.

Zwalcza trądzik i pryszcze

Gorąca woda głęboko wnika do organizmu i tkanek, przez co pomaga zwalczać niepotrzebne wypryski i trądzik.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama