Reklama

6 sekretów, które pozwalają skutecznie pozbyć się wagi

Statystyki podają, że przeciętna osoba próbuje zgubić wagę co najmniej cztery razy do roku. Jednak tylko 1 na 100 osób traci wagę na dobre i może z dumą dzielić się swoim zwycięstwem. Pragniemy, by osób takich było jak najwięcej, dlatego zdecydowaliśmy się ujawnić kilka sekretów, które mogą pomóc w łatwiejszym zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Reklama

Bądź konsekwentny

Jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia produktów typu fast food, trudno ci będzie utrzymać dietę polegającą na jedzeniu wyłącznie owoców i warzyw. Będzie to duży stres dla twojego organizmu i źle będzie na nią reagował. Staraj się nie wymagać od siebie zbyt wiele i wprowadzaj zmiany stopniowo.

Zapisuj swoje postępy

To bardzo ważne, aby monitorować swoje postępy. Dzięki temu mamy prawdziwy obraz tego, ile tracimy kilogramów. W wielu przypadkach utrata wagi może się pojawić dopiero po kilku miesiącach, dlatego warto zapisywać każdą, nawet najmniejszą zmianę, aby nie stracić motywacji.

Bądź aktywny fizycznie

Zdrowy plan diety pomaga gubić zbędne kilogramy, jednak ważne jest, by dietę łączyć z odpowiednio dobranym ruchem. Nawet ćwiczenia takie jak chodzenie (jeśli stosowane są codziennie), mogą być bardzo pomocne.

Poszukaj wsparcia u przyjaciół i rodziny

Duchowe wsparcie bliskich osób jest bardzo ważnym elementem programu odchudzania. Wiedzą, że jeśli ulegniesz pokusie, będziesz tego żałować, dlatego mogą ci przypominać o unikaniu pokarmów wysokokalorycznych ich i odwracać twoją uwagę od jedzenia w słabszych momentach.

Określ swój typ metaboliczny

Jeśli wydaje ci się, że robisz wszystko, by stracić na wadze, ale nie ma żadnych zauważalnych rezultatów, to nie szkodzi. Jest to bardzo powszechny problem. Zanim się poddasz, dowiedz się, jaki masz metabolizm. Jeśli jest on powolny, uzbrój się w cierpliwość i nie zniechęcaj się. Długoterminowych rezultatów nie uzyskuje się w ciągu kilku dni.

Każda dieta wymaga nadzoru

Jeśli zdecydowałeś się na dietę, skontaktuj się z dobrym dietetykiem, który będzie ją nadzorował. Pamiętaj: wszystkie „cudowne diety” obiecujące spalenie kilogramów tłuszczu w krótkim czasie są ryzykowne i mogą szkodzić zdrowiu. Diety jednostronne nie dostarczą organizmowi odpowiedniej dawki składników odżywczych, jakie są potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania, dlatego mogą mieć niekorzystny wpływ na samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama