Reklama

6 powodów, żeby pozbyć się przetworzonych produktów z diety

Przetworzone produkty są wygodne i smaczne, ale wszyscy wiemy, że nie są tak zdrowie jak świeże i naturalne zamienniki. Są pełne konserwantów i sztucznych dodatków, wykonuje się je z tanich składników, które mają mało wartości odżywczych. Gotowanie własnych posiłków z naturalnych składników nie jest czasochłonne i przynosi o wiele więcej korzyści, niż może ci się wydawać. Oto dlaczego powinnaś pozbyć się przetworzonych produktów ze swojej diety.

Reklama

Stracisz na wadze

Pierwsza rzecz, jaką zauważysz zmieniając nawyki żywieniowe będzie to, jak łatwo jest schudnąć i kontrolować wagę. Kiedy zaczniesz jeść prawdziwe, naturalne produkty, nie będziesz musiała zmniejszać ich ilości w stosunku do tego, co jadłaś do tej pory, a mimo to będziesz przyjmowała mniej kalorii do swojego organizmu. Ponadto przestaniesz faszerować swoje ciało dodatkowymi tłuszczami, które często pojawiają się w składzie przetworzonych produktów. Nim się obejrzysz, stracisz kilka kilogramów.

Twoja cera oczyści się

W momencie, kiedy przestaniesz jeść przetworzone tłuszcze i inne nienaturalne składniki, twoja skóra od razu ci się odwdzięczy. W zaledwie kilka tygodni znikną wszelkie zaskórniki i pryszcze, a twoja skóra będzie promieniowała zdrowiem. Kiedy spożywasz naturalne produkty, dostarczasz swojemu organizmowi wartości odżywczych, których nie zawierają żadne przetworzone dania.

Będziesz miała więcej energii

Produkty przetworzone często zawierają węglowodany proste, które co prawda dostarczą ci natychmiastowej dawki energii, ale tylko na chwilę. Naturalne produkty natomiast, na przykład pieczywo pełnoziarniste i warzywa, dostarczą ci węglowodanów złożonych, które zapewniają energię, która uwalnia się powoli i sukcesywnie, więc starczy ci jej na cały dzień.

Twój układ pokarmowy znów zacznie poprawnie funkcjonować

Jeżeli w jakimkolwiek przetworzonym produkcie pojawi się odrobina białka, to już niemal cud. Ma to duże znaczenie dla twojego układu pokarmowego, który potrzebuje białka do poprawnego funkcjonowania. Kiedy zaczniesz jeść więcej warzyw i owoców, szybko zauważysz, że niestrawność i zaparcia przestały być twoimi problemami.

Poprawi się twój nastrój

Badania wykazały, że spożywanie przetworzonych produktów, może powodować wiele zaburzeń, na przykład wahania nastroju lub depresję. Składniki tych produktów są często najniższej możliwej jakości, więc nie zwierają one kwasów tłuszczowych potrzebnych do kontrolowania poziomu cukru we krwi i hormonów.

Zachowasz młodość na dłużej

Uzależnienie od jedzenia śmieciowego przyspiesza proces starzenia. Przetworzone produkty nie zawierają kwasów tłuszczowych, ani antyoksydantów, które spowalniają proces starzenia się skóry. Zamienienie dziennej porcji chipsów i słodyczy na świeży owoc może opóźnić pojawienie się na twojej twarzy pierwszej lub kolejnej zmarszczki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama