Reklama

6 najlepszych spalaczy tłuszczu

Utrata masy ciała dla wielu z nas nie jest łatwym wyzwaniem i jest procesem nie tylko fizycznym ale również psychologicznym. Emocje, chemia mózgu, warunki środowiskowe oraz hormony- to oprócz diety i ćwiczeń bardzo ważne czynniki wpływające na zdolność utraty masy. Aby utrata masy ciała była długotrwała, bez efektu jojo, wszystkie te czynniki muszą współpracować ze sobą w pełnej harmonii i właśnie dzięki olejkom eterycznym możesz bardzo ułatwić sobie to zadanie.

Reklama

Czy to naprawdę działa?

Olejki eteryczne zawsze cieszyły się uznaniem jeśli chodzi o właściwości lecznicze. To właśnie z roślin wytwarza się hydrofobowe ciecze charakteryzujące się zawartością korzystnych związków o bardzo dużym stężeniu. Są one bardzo szeroko stosowane w medycynie szczególnie do zmiany nastrojów i kontroli psychiki, co nazywane jest aromaterapią. Stosowanie olejków eterycznych w aromaterapii stymuluje pewne części mózgu, które odpowiedzialne są za psychiczne i fizyczne samopoczucie emocjonalne. Stymulacja gruczołów zapachowych komunikuje się również z receptorami odpowiedzialnymi za zdrowie fizyczne to znaczy, że może wpływać na ciśnienie krwi, poziom stresu, akcję serca, poziom skupienia, motywacji czy zdolności uczenia się.Sprawdź, który olejek najbardziej motywuje Cię do walki i stosuj go zawsze, kiedy poczujesz, że to będzie zły dzień, lub kiedy nie masz motywacji.

Przykłady olejków, które mogą Ci pomóc:

Olejek grejpfrutowy

Jest doskonałym wyborem ponieważ ogranicza odczuwanie głodu, zwiększa metabolizm i ma działanie energetyzujące. Związki chemiczne w nim zawarte zmniejszają akumulacje tłuszczu. Testy laboratoryjne wykazały, że regularne stosowanie olejku grejpfrutowego wpływa na utratę masy właśnie ze względu na zmniejszenie apetytu.

Olejek cytrynowy

Jest środkiem, który hamuje przybieranie na wadze, poprawia nastrój, zwiększa poziom energii i łagodzi ból. Dodatkowo cytryna zawiera limonen, który posiada zdolności rozpuszczania tłuszczy. Badania laboratoryjne wykazały, że połączenie olejku z grejpfrutów i olejku z cytryny zwiększa rozkład tłuszczy. Olejek cytrynowy jest również doskonały do łagodzenia negatywnego nastroju poprzez podniesienie poziomu norepinefryny. Noradrenalina zwiększa poziom tlenu w mózgu co poprawia funkcjonowanie zdolności poznawczych, a także ułatwia przepływ krwi.

Olejek z mięty

Znajduje szczególne zastosowanie w zwiększaniu koncentracji, poprawę nastroju, trawienia oraz zmniejsza apetyt. Mentol zawarty w oleju mięty pieprzowej zmniejsza wzdęcia poprzez poprawę trawienia.

Olejek cynamonowy

Jest środkiem mogącym pomóc w utracie masy ciała poprzez zwiększanie wrażliwości na insulinę, regulację poziomów glukozy we krwi oraz zmniejszaniu stanów zapalnych. Insulina pomaga kontrolować poziom cukru we krwi poprzez przekształcenie glukozy w energię zamiast odkładania jej jako tłuszcz. Ekstrakt z cynamonu zwiększa wrażliwość na insulinę w mózgu, co zwiększa szybkość wchłaniania glukozy we krwi.

Olejek eteryczny z bergamoty

Poprawia nastrój i dodaje energii, a także łagodzi lęki, i depresje, które mogą być powodem emocjonalnego jedzenia. Badania wykazały, że spożywanie oleju z bergamotki dostarcza pozytywnych emocji, podnosi poziom życiowej energii, a także przynosi korzyści natury fizjologicznej.

Olejek z kopru włoskiego

Poprawia trawienie, zmniejsza apetyt co w konsekwencji powoduje mniejsze ryzyko przytycia. Może być stosowany również jako środek wspomagający usypianie- melatonina zawarta w koprze reguluje rytmy dobowe utrzymując mózg w odpowiednich cyklach snu. Nasiona kopru od dawna znane są jako środek zmniejszający chęć jedzenia, a sposób ten sięga swoją historią do czasów średniowiecza- pomagał ludziom przezwyciężyć okres postu. Koperek jest również bardzo często podawany małym dzieciom na dolegliwości związane z bólem brzucha i kolką- wykazuje działanie rozkurczowe.

Jak wykorzystać olejki?

Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie olejków. Jednym z nich jest na przykład wdychanie, czyli aromaterapia. Polega to na głębokim wdychaniu olejku przez określony czas – wystarczy około 5 minut. Możesz zaopatrzyć się również w odpowiedni dyfuzor olejków, dzięki któremu wypełnisz aromatem własny pokój. W przypadku stosowania miejscowego, oleje należy rozcieńczać, ponieważ jest on koncentratem, który niewłaściwie użyty może być niebezpieczny. Najlepiej dla pewności umieścić niewielką ilość olejku na skórze, jeśli nie występuje nic, co by cię niepokoiło, możesz zastosować olej na większej powierzchni. Olejki dodawane do gorącej kąpieli lub rozcieńczony olejek stosowany do masażu jest również bardzo korzystnym i przyjemnym sposobem wykorzystania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama