5 zalet ziemi okrzemkowej

Ziemia okrzemkowa jest naturalnie uformowaną skałą osadową. Pochodzi ona ze szczątków okrzemek lub oceanicznych jednokomórkowych glonów sprzed ponad 30 milionów lat. Ziemię okrzemkową najczęściej wykorzystuje się do oczyszczania ciała. Niektóre badania sugerują, że ziemia przywraca poziom stężenia lipidów we krwi, detoksykuje metale ciężkie oraz zwalcza szkodliwe mikroby w organizmie. Sposobów wykorzystania ziemi okrzemkowej jest wiele, między innymi w kosmetyce czy jako środek czystości. Poznaj jej ciekawe korzyści i zastosowanie.

Naturalne źródło krzemionki

Ziemia okrzemkowa składa się w 85% krzemionki. Ten ważny mikroelement znacząco wpływa na ścięgna, chrząstki, naczynia krwionośne i kości. Odżywia niemal każdy istotny narząd, w tym serce, wątrobę i płuca. Żywność była podstawowym źródłem krzemionki, nim wkroczyły nowoczesne uprawy roli, które zubożyły glebę. Sugeruje się, że tylko 1/3 dziennej dawki krzemionki jest pobierana z pokarmu, który spożywamy.

Wspomaga zdrowie skóry

Ponieważ ziemia okrzemkowa posiada właściwości ścierne, świetnie sprawdza się jako pasta do zębów i peeling do twarzy. Proces złuszczania naskórka jest ważny w pielęgnacji skóry, pomaga usuwać martwe komórki naskórka. Produkt ten jest niezbędny dla zdrowia skóry, zębów, włosów i paznokci.

Wspomaga zdrowe serce

Badania wykazały, że ziemia okrzemkowa może wpływać na poziom cholesterolu we krwi oraz wspierać zdrowie serca. Składniki odżywcze, takie jak krzem, sód, wapń, magnez i żelazo, które znajdują się w ziemi okrzemkową dają praktycznie nieograniczone korzyści zdrowotne. Większość tych składników odgrywa rolę w budowaniu i naprawie mięśni i kości.

Naturalny pestycyd

Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań ziemi okrzemkowej jest zastosowanie jej jako naturalnego środka owadobójczego. Ziemia może zabić szkodliwe owady, które zagrażają uprawie. Ze względu na nieustanne stosowanie pestycydów, wiele owadów staje się odporne na chemiczne środki. Dzięki ziemi można zmienić ilość szkodliwych toksyn, które przenikają do środowiska.

Oczyszczanie organizmu

Ziemia działa jako materiał ścierny nie tylko na zewnątrz, lecz również wewnątrz. Wewnątrz ciała pomaga oczyścić jelita z nadmiaru zgromadzonego materiału i szkodliwych organizmów. Wspomaga oczyszczanie poprzez skuteczne usuwanie toksycznych metali. Przed zastosowaniem ziemi okrzemkowej należy się upewnić, że jest ona przeznaczona do spożywania

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama