Reklama

5 punktów akupresury, które pomogą szybko schudnąć

Uprawianie sportu i zdrowe odżywianie to klucz do zdrowego ciała. Czasem metabolizm jest wolny i nie tracimy wagi tak szybko jakbyśmy chcieli. Na szczęście nasz organizm ma wiele obszarów, które stymulowane przyspieszają metabolizm i zmniejszają apetyt. Poznaj 5 punktów akupresury.

To stara technika wywodząca się z Chin, która stała się ogólnie dostępna w dzisiejszych czasach. Uciskanie wybranych punktów na ciele pomoże ci schudnąć bez nadmiernego wysiłku.

Punkt Dui Tuang

Jest to jeden z ważniejszych punktów hamowania apetytu. Znajdziesz go w połowie drogi między wargą a nosem. Potrzyj punkt przez kilka minut, w momencie gdy pojawia się uczucie głodu.

Punkt apetytu

Na uszach znajduje się 200 biologicznie aktywnych punktów, które stymulują i poprawiają funkcjonowanie wszystkich narządów oraz przyspieszają metabolizm. Ten punkt znajduje się w miejscu styku głowy i ucha.

Punkt Tze-chi

Zegnij łokieć i uciskaj górną powierzchnię przedramienia, poniżej zgięcia. Stymulowanie tego punktu przez jedną minutę dziennie, poprawi funkcjonowanie jelit.

Punkt Zte-san-li

Na nogach znajduje się wiele punktów, które pomagają się odchudzać. Punkt Tze-sang-li to tak zwany punkt długowieczności. Jest on umieszczony w małym wgłębieniu poniżej kolana. Mówi się, że uciskanie tego punktu prowadzi do utraty masy ciała w ilości 500g na dzień.

Punkt Lou-gu

Ten punkt znajduje się 5cm powyżej kostki po wewnętrznej stronie. Punkt ten odpowiada za odchudzanie. Ponadto, gdy drętwieją ci ręce i nogi, uciskanie tego punktu będzie bardzo pomocne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama