Reklama

5 produktów spożywczych, które przyspieszają starzenie się

Przeczytałaś już wszystko na temat produktów, które służą twojej skórze i pomagają opóźniać procesy starzenia się, a co z tymi, które dają przeciwny efekt i sprawiają, że wyglądamy starzej? Oto produkty spożywcze, których powinnaś unikać, ponieważ mają negatywny wpływ na nasz wygląd.

Alkohol

Alkohol jest kolejnym napojem, który odwodni twój organizm. Zbyt duża ilość wypitego wina sprawi, że będziesz mieć podpuchnięte oczy i będziesz wyglądać zmęczona. Czerwone wino może również być przyczyną przebarwień na zębach, które mogą dodać ci lat.

Kawa

Twoja potrzeba kofeiny, która pomaga ci przebrnąć przez trudy dnia, może zmieniać twój wygląd. Po pierwsze, kawa zabarwia twoje zęby, co już sprawi, że będziesz wyglądać starzej. Kofeina ma działanie odwadniające i, szczególnie jeśli pijesz zbyt dużo kawy, stracisz swój młody wygląd.

Napoje gazowane

Napoje gazowane to kolejne produkty, które nie służą zarówno naszej skórze, jak i zębom. Większość z nich charakteryzuje wysoka zawartość kwasów, które niszczą szkliwo zębów. Z kolei wysoka zawartość sodu postarza skórę.

Sól

Nadmierne używanie soli do posiłków też ci nie pomoże, jeśli chcesz wyglądać młodo. Ponadto, może spowodować wysokie ciśnienie krwi, co niekorzystnie wpływa na pracę serca. Sól również oddziałuje na kolagen w naszej skórze, osłabiając go, co prowadzi do pojawiania się zmarszczek.

Cukier

Cukierki również możesz uznać za niesprzyjający naszej urodzie produkt. Zbyt duża ilość cukru w diecie powoduje przeciążenie insuliny i będzie niekorzystnie wpływać na nasze naczynia krwionośne, przyspieszając tym samym proces starzenia się.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama