Reklama

5 produktów, które oczyszczają organizm z metali ciężkich

W dzisiejszym świecie przyjmujemy, wdychamy i łykamy chemikalia oraz metale ciężkie na co dzień. Co zrobić, aby oczyścić organizm z zebranych przez lata toksyn? Poniżej znajdziesz kilka produktów, które usuną je z łatwością.

Chlorella

Chlorella jest algą, która rośnie w świeżej i czystej wodzie. Jest rośliną bogatą w chlorofil i ponad 20 witamin i minerałów oraz wszystkie niezbędne aminokwasy. Chlorella oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich. Roślina ta absorbuje szkodliwe substancje i wydala je z organizmu.

Spirulina

Spirulina jest organizmem wielokomórkowym, bogatym w chlorofil, witaminy, minerały, aminokwasy i kwasy omega-3 i 6. Spirulina podobnie jak chlorella, pochłania toksyny i metale z organizmu i wydala je. Jednak ważne jest, aby przy zakupie tych środków wybrać produkty dobrej jakości, które już nie pochłonęły metali ciężkich ze środowiska, w którym została uprawiana.

Czosnek

Czosnek bogaty jest w witaminę C, witaminę B6 i mangan. Znajdziemy również w nim aktywny związek siarki, allicynę, która odpowiada za lecznicze aspekty czosnku. Zmniejsza szkodliwość wirusów, zwalcza grypę i przeziębienie, obniża ciśnienie krwi, a także poziom złego cholesterolu. O dziwo, czosnek wiąże metale ciężkie i pomaga je wydalić z organizmu. Najlepsze efekty oczyszczania organizmu można uzyskać jedząc 3 ząbki czosnku dziennie.

Kolendra

Kolendra wiąże ciężkie metale, wyciągając je z krwi i tkanek, aż do usunięcia ich z ciała. Jest silnym antyoksydantem, zmniejsza lęk oraz obniża poziom cukru we krwi. Kolendrę określa się również jako chiński czosnek.

Trawa pszeniczna

Trawa pszeniczna zawiera wapń, fosfor, potas, magnez, witaminy z grupy B, witaminy A i C. Silnie odtruwa organizm, neutralizując toksyny i wydalając je. Oczyszcza ciało z metali ciężkich przechowywanych w tkankach i narządach. Podobnie jak spirulina i chlorella jest wspaniałym źródłem chlorofilu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama