Reklama

5 potraw, których nie powinieneś jeść na śniadanie

Niezależnie od tego, czy masz czas by przygotować rano śniadanie, czy zjesz coś w drodze do pracy, powinieneś wybierać jedzenie, które nasyci cię, doda energii, ale nie przyczyni się do pojawienia się nadprogramowych kilogramów. Oto lista pięciu rzeczy które należy omijać jeśli chodzi o śniadanie. Możesz je również na stałe usunąć ze swojej diety i nie jeść ich nie tylko na śniadanie, ale całkowicie wykluczyć z menu..

Reklama

Ciastka

Podejmij dobra decyzję i już teraz usuń ze swojej diety pączki, croissanty, a także wszelakie słodkości. Decydując się na pączka, który ma od 200 do nawet 500 kalorii, zdecydowanie nie robisz sobie przysługi. W jednym wypieku może być nawet 25 do 50 gramów cukru. Zaskoczony?

Bajgle

Ta bomba węglowodanowa w postaci bajgla, to około 400 kalorii i nawet 70 gramów, nie wliczając do tego popularnych dodatków w postaci masła (około 40 kalorii) czy serka (jedna łyżeczka serka śmietankowego to już 35 kalorii).

Przetworzone mięso

Boczek i kiełbasa to nikczemny duet zapewniający twojemu organizmowi sporą dawkę azotanów, azotynów, oraz tłuszczy nasyconych. 3 kawałki boczku mogą zawierać już nawet 450 mg sodu, a 2 laski kiełbasy około 420 mg. Taka dieta może bardzo łatwo prowadzić do nadwagi.

Słodkie płatki śniadaniowe

Wydaje się to oczywistym, ale nie powinieneś zaczynać dnia od słodkich płatków śniadaniowych. Mogą być pyszne, ale to wszystko zasługa sporych ilości cukru, co faktycznie da ci energetycznego kopa, ale gdy cukier w twoim ciele się zużyje, będziesz miał ochotę na więcej i więcej.

Syrop

Wysokofruktozowy syrop kukurydziany, chociaż pyszny, na pewno zdrowy nie jest, a w dodatku w dużym stopniu przyczynia się do nadwagi u osób które go nadużywają. Naleśniki czy tosty z tym syropem to tak naprawdę ciasto maczane w cukrze. Nie brzmi zbyt zdrowo, prawda?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama