Reklama

5 niezwykłych sposobów na spalenie kalorii

Wszyscy wiemy, że jedzenie odpowiednich posiłków i regularny wysiłek fizyczny to najlepsze sposoby, aby spalić kalorie. Z drugiej strony, istnieje kilka innych, dość nietypowych sposobów, które pomogą zwiększyć proces spalania kalorii. Oto 5 niekonwencjonalnych sposobów.

Reklama

Pij zimną wodę

Woda naprawdę jest najlepszym napojem, który może odpowiednio nawodnić organizm. Woda pitna może zwiększyć metabolizm i zapobiec otyłości. Wiele badań wykazało, że zimna woda maksymalizuje proces spalania kalorii. Już wypicie 500ml zimnej wody może zwiększyć spalani kalorii o 25-30% w ciągu zaledwie 90 minut.

Żuj gumę

Guma do żucia może powodować uczucie pełności i sytości. Może pomóc zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii. Niektóre badania wykazują, że guma do żucia może również przyspieszyć metabolizm, zwłaszcza jeśli żujesz ją tuż po posiłku. Pamiętaj, aby wybierać gumy bez cukru.

Oddawaj krew

Nie tylko uratujesz czyjeś życie, ale również zwiększysz ilość spalanych kalorii. Podczas oddawania krwi, organizm całą swoją energią wykorzystuje do syntezy czerwonych krwinek i nowych białek. Przekazanie krwi ma również wiele innych korzyści zdrowotnych, takich jak zwiększenie aktywności przeciwutleniających co zmniejsza ryzyko chorób serca i zmniejszenia procesów zapalnych.

Więcej się śmiej

Śmiech nie tylko poprawia zdrowie psychiczne, odporność, pamięć, ale również może spalić kalorie. Sposób ten nie pomoże ci szybko schudnąć, ale jest świetny na ogólnego stanu zdrowia.

Ekspozycja na zimno

Ekspozycja na zimno, przyspiesza metabolizm poprzez stymulowanie aktywności brązowej tkanki tłuszczowej. Brązowy tłuszcz, pomaga schudnąć, kontroluje poziom cukru i zwiększa spalanie kalorii. Badania wykazały, że zimno może zwiększyć proces spalania kalorii w zależności od ilości brunatnej tkanki tłuszczowe w twoim ciele. Weź zimny prysznic, obniż temperaturę w pokoju lub po prostu wybierz się na spacer, gdy jest zimno.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama