5 domowych napojów pomagających oczyścić krew

Nasze organizmy są zanieczyszczone z kilku powodów. Nagromadzone toksyny w organizmie powodują nieprawidłowe działanie narządów. Ważne jest, aby stymulować proces oczyszczania organizmu w celu detoksykacji. Oto kilka produktów, które pomogą ci oczyścić krew.

Sok z buraków

Sok z buraków to jedna z najlepszych opcji w kwestii usuwanie toksyn z krwi.

Do jego przygotowania potrzebujesz: 2 buraków wraz z botwiną oraz odrobinę wody. Umyte buraki potnij na mniejsze cząstki i wrzuć do blendera. Dodaj botwinkę i odrobinę wody. Jeśli to możliwe pij sok rano na pusty żołądek.

Napar z mniszka lekarskiego

Napar ten to również silnie oczyszczający napój, a jego skuteczność jest znana od wielu wieków. Napój ten jest idealny do poprawy przepływu płynów w organizmie oraz eliminacji nagromadzonych toksyn. Napar z mniszka jest bardzo bezpieczny i skuteczny w oczyszczaniu krwi z toksyn.

Czerwone wino i czosnek

Ten mocny napój doskonale aktywizuje metabolizm oraz pomaga zredukować nadmiar tłuszczu w organizmie. Co więcej pomaga pozbyć się nadmiaru soli z organizmu, co jest jednym z etapów oczyszczania krwi.

Do jego przygotowania potrzebne ci będzie: 12 ząbków czosnku oraz 500ml czerwonego wina. Obierz i pokrój czosnek na mniejsze cząstki. Przełóż do słoja i zalej czerwonym winem. Zamknięty szczelnie słoik postaw na parapecie w słonecznym miejscu. Zostaw do zmacerowania na dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach przecedź miksturę i wlej do innego słoika. Bierz jedną łyżkę mikstury, trzy razy dziennie przez miesiąc.

Napar z pokrzywy

Pokrzywa ma działanie moczopędne i oczyszczające. Picie naparu z pokrzywy to doskonały sposób na wyeliminowanie toksycznych substancji oraz oczyszczeniu krwi. Można ją stosować w leczeniu chorób nerek i wątroby.

Herbata z łopianu

Łopian jest rośliną silnie detoksykującą, która pomaga usunąć toksyny z krwi i układu limfatycznego. Zaleca się picie herbaty z łopianu, by zmniejszyć przekrwienie, a także aby wyeliminować toksyny. Herbata z łopianu pomaga również pozbyć się nadmiaru kwasu moczowego w organizmie. Zaleca się ją osobom cierpiącym na zapalenie stawów, zaburzenia funkcjonowania nerwu kulszowego, dnę moczanową, trądzik, wysypkę, kamienie nerkowe i wątrobę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama