Reklama

5 czynności, których nie należy robić po posiłku

Wszyscy po obfitym posiłku chcemy się położyć i zdrzemnąć. Chociaż czujemy się dobrze kładąc się wygodnie na kanapie, jest to naprawdę zły nawyk. Czy wiesz, że pewne rzeczy, które robimy po posiłku mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia? Oto 5 rzeczy, których powinniśmy unikać.

Reklama

Sen

Drzemka zaraz po jedzeniu może powodować gazy, wzdęcia i zły sen. Naukowcy wykazali, że osoby które drzemią kilka godzin po posiłku mają mniejsze szanse na zachorowanie na udar mózgu lub zawał serca.

Palenie papierosów

Niestety wiele osób ma to w nawyku. Palenie papierosów jest szkodliwe samo w sobie. Natomiast jest jeszcze bardziej szkodliwe palenie po posiłku. Badanie potwierdziło, że szkody jakie wyrządzi jeden papieros po posiłku, jest jak wypalenie dziesięciu papierosów w tym samym czasie.

Prysznic

Kiedy bierzesz prysznic, krew zaczyna szybciej krążyć, aby dotrzeć do nóg i rąk. Oznacza to, że mniej krwi przepłynie do żołądka. Co prowadzi do niezdolności organizmu do wchłonięcia niezbędnych składników.

Jedzenie owoców

Pewnie myślisz, że możesz jeść owoce o każdej porze dnia. Cóż, jesteś w błędzie, ponieważ owoce najlepiej spożywać na pusty żołądek. Powodem tego jest, że żołądek po posiłku nie jest w stanie strawić owocu i dostarczyć organizmowi składniki odżywcze.

Picie herbaty

Jeśli pijesz herbatę po posiłku, w ten sposób zapobiegasz wchłanianiu przez organizm żelaza z pożywienia. Wchłanianie żelaza zmniejsza się o 87% i może doprowadzić do anemii, bladej cery, zimnych dłoni i stóp, zawrotów głowy, łamliwych paznokci oraz niskiego apetytu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama