Reklama

12 niespodziewanych korzyści picia ciepłej wody

Wszyscy wiedzą, że woda jest niezbędna do życia oraz słyszeliśmy lekarzy, którzy rekomendują picie 8 szklanek wody dziennie. Jednak nie wszyscy wiedzą, że ciepła lub gorąca woda posiada właściwości, których nie ma woda zimna. Oto 12 korzyści wynikających z picia ciepłej wody:

Reklama

Zrzucenie wagi

Ciepła woda pomaga nam utrzymać zdrowy metabolizm, którego potrzebujesz, aby zrzucić parę kilogramów. Aby przyśpieszyć swój metabolizm, codziennie rano pij szklankę ciepłej wody z cytryną. Pozwoli to na rozbicie tkanki tłuszczowej w twoim organizmie.

Pomaga pozbyć się przekrwienia nosa i gardła

Ciepła woda jest idealnym rozwiązaniem na przeziębienie, kaszel oraz ból gardła. Rozrzedza ona wydzielinę oraz pomaga usunąć ją z dróg oddechowych, przez co zwalcza ból gardła. Pomaga również w pozbyciu się przekrwienia błony śluzowej nosa.

Bóle menstruacyjne

Ciepła woda jest także pomocna w niwelowaniu bóli miesiączkowych. Ma ona działanie uspokajające oraz łagodzące mięśnie podbrzusza, przez co pomaga zmniejszyć skurcze.

Detoksykacja organizmu

Ciepła woda idealnie nadaje się do detoksykacji organizmu. Pijąc ciepłą wodę sprawiasz, że temperatura twojego ciała zwiększa się, co skutkuje wydzielaniem się potu. Dzięki temu pozbywasz się toksyn. Dla lepszych rezultatów do wody możesz dodać sok z cytryny.

Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się

Istnieje przyczyna, dla której powinnaś chcieć pozbyć się toksyn z organizmu – sprawiają one, że szybciej się starzejesz. Picie ciepłej wody sprawia także, że komórki skóry zaczynają się regenerować, co zwiększa jej elastyczność, przez co zniszczona przez wolne rodniki skóra, staje się wygładzona.

Zapobiega trądzikowi i wypryskom

Ciepła woda oczyszcza głęboko twój organizm oraz eliminuje przyczyny infekcji związanych z trądzikiem.

Zdrowie i żywotność włosów

Picie ciepłej wody pomaga także utrzymać miękkie i lśniące włosy. Pobudza ona zakończenia nerwowe w cebulkach włosów, co przywraca im żywotność i sprawia, że są one zdrowe.

Pobudza wzrost włosów

Pobudzenie cebulek włosów ma jeszcze jedną korzyść – wzrost włosów! Ciepła woda sprawia, że cebulki włosów są regularnie pobudzane, przez co twoje włosy rosną szybciej.

Zapobiega łupieżowi

Ciepła woda sprawia, że skóra głowy jest nawilżona, co zapobiega jej wysuszaniu i powstawaniu łupieżu.

Poprawia krążenie krwi i utrzymuje w zdrowiu układ nerwowy

Kolejną korzyścią wynikającą z picia ciepłej wody jest to, że poprawia ona krążenie krwi, które jest potrzebne do prawidłowej pracy mięśni i nerwów. A dzięki rozbijaniu złogów tłuszczu, twój układ nerwowy pozostaje zdrowy.

Trawienie

Ciepła woda wpływa korzystnie na trawienie. Badania pokazują, że picie zimnej wody w trakcie lub po posiłku może utwardzać oleje, które znajdują się w spożywanych produktach. Może spowodować to odkładanie się tłuszczów na wewnętrznej ścianie jelit, co może przyczynić się do powstania nowotworu jelita. Jednak jeśli zastąpisz szklankę zimnej wody, wodą ciepłą, to możesz uniknąć tego problemu. Tak więc ciepła woda ma pozytywny wpływ na trawienie, a przecież to o to chodzi nam po zjedzonym posiłku.

Ruchy jelit

Będąc przy temacie trawienia, należy wspomnieć, że ciepła woda pomaga także regulować ruchy jelit. Odwodnienie może powodować przewlekłe zaparcia, a resztki pokarmowe w jelitach, sprawiają, że ich ruchy stają się wolniejsze. Zaleca się picie każdego poranka szklanki ciepłej wody na pusty żołądek. Dzięki temu resztki jedzenia zostaną rozłożone, a ruchy jelit staną się gładkie i mniej bolesne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama