Reklama

11 zdrowych i tanich produktów

Ludzie bardzo często zastanawiają się, jak mają jeść zdrowo i jednocześnie nie płacić dużo za jedzenie. Dobra wiadomość jest taka, że zdrowe jedzenie wcale nie musi być drogie. Znacznie droższe są produkty przetworzone i obiady w restauracji, które dodatkowo dodają nam kilogramów. Jeśli kupisz tych 11 produktów, zaczniesz zdrowsze życie, a twoje konto bankowe nie ucierpi na tym.

Jogurt

Jest dobrym źródłem wapnia, który jest bardzo ważny dla zdrowych zębów i kości, a także zawiera białko, które pomaga budować mięśnie. Ponadto zawiera żywe kultury bakterii, które utrzymają jelita w dobrej kondycji.

Jabłka

Mówi się, że jedzenie jednego jabłka dziennie chroni nas przed wizytami u lekarza i to całkowita prawda. Jabłka są świetnym źródłem witaminy C, która zwiększa odporność organizmu, zawiera antyoksydanty, które przeciwdziałają nowotworom, a także mają w sobie dużo błonnika i są niskokaloryczne. Jabłka są więc tanią i zdrową przekąską.

Banany

Banany są nie tylko smaczne, ale też tanie. Jeden banan zawiera 360 mg potasu. Potas to minerał, który dba o pracę naszego serca, a więc warto jeść banany w większych ilościach.

Truskawki

Truskawki są bardzo dobrym źródłem kwasu foliowego i zawierają więcej niż 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, a także dużo antyoksydantów.

Jagody

Jagody są najprawdopodobniej najzdrowszymi owocami. Mają bardzo dużo antyoksydantów, mogą obniżać ciśnienie krwi, neutralizować wolne rodniki, które przyczyniają się do chorób i starzenia organizmu, poprawiają pracę mózgu, wzroku i są naturalnym antydepresantem.

Pomidory

Pomidory są tanie, a także bardzo łatwo dostępne. Karoten zawarty w pomidorach chroni przed uszkodzeniami skóry, a likopen zmniejsza podatność skóry na szkodliwe promieniowanie UV. W przypadku mężczyzn pomidory mogą obniżać ryzyko wystąpienia raka prostaty.

Marchew

Marchew jest tania i bogata w witaminy A, C i K, kwas foliowy i błonnik. Są świetną przekąską lub dodatkiem do każdego posiłku.

Szpinak

Szpinak to bogactwo witamin, minerałów, błonnika, białka i antyoksydantów. Pomaga więc zapobiec nowotworom, wzmacnia kości i zapewnia zdrowszą skórę.

Czosnek

Czosnek nie pachnie najlepiej, jednak warto włączyć go do swojej diety, gdyż zawiera dużo antyoksydantów, które wspomagają pracę serca, zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów i poprawia pamięć.

Orzechy

Orzechy są bardzo łatwo dostępne, pełne białka, a więc będą idealną przekąską, która pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie.

Jajka

Jajka są bardzo dobrym źródłem białka, a zarazem najtańszym jego źródłem. Poza tym są łatwo dostępne i można je przyrządzić na niezliczoną ilość sposobów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama