Reklama

10 sygnałów, że twojemu ciału potrzebny jest detoks

Twoje ciało nieustannie próbuje się z tobą komunikować. Robi to poprzez różne objawy, które mogą świadczyć o jego kondycji. Symptomy mogą być krótkotrwałe i zniknąć bez śladu. To znak, że z twoim ciałem wszystko jest dobrze –  ale nie jest fantastycznie. Jednak gdy pojawiają się objawy, które nie znikają, twoje ciało chce wtedy powiedzieć, że jest ci potrzebny detoks. Spójrzmy zatem na dziesięć oznak, że twoje ciało potrzebuje detoksu.

Reklama

Nie masz energii

Napoje energetyczne są powszechnie dostępne i bardzo popularne. W związku z tym można by przyjąć, że ludzie często je spożywają, a więc są nadpobudliwi, mają dużo energii i nie mogą zasnąć.

Problem z takimi napojami i z kawą jest taki, że są to krótkotrwałe rozwiązania na długotrwałe problemy. Jeśli pijesz kawę nieustannie, by się pobudzić, nie będziesz wiedzieć, jak bardzo jesteś naprawdę zmęczona. A jeśli budzisz się ciągle zmęczona i niewyspana, jest to pewny sygnał, że twoje ciało potrzebuje detoksu.

Masz zaparcia

Nikt nie lubi przyznawać się do tego, że ma zaparcia. To po prostu zawstydzające. Jednak problemy z przewodem pokarmowym trzeba rozwiązać najszybciej, jak się da. Jeśli próbowałaś usprawnić trawienie, spożywając więcej błonnika lub zmieniając dietę i nie poczułaś poprawy, to znak, że twój organizm potrzebuje detoksu.

Zaparcia mogą być również oznaką większych problemów, które kumulują się przez lata w postaci zanieczyszczeń w jelitach. Oczyść swoje ciało, by poczuć się lepiej.

Cierpisz na częste bóle głowy.

Jeśli ostatnio doświadczasz częstych bólów głowy i nie potrafisz zdiagnozować przyczyny, prawdopodobnie twoje ciało w ten niesubtelny sposób chce ogłosić, że potrzebuje detoksu.

Bóle głowy nie tylko są męczące, ale potrafią utrudnić wykonywanie codziennych obowiązków. Im szybciej oczyścisz swoje ciało, tym lepiej.

Nie możesz się skupić

Problemy z koncentracją mogą negatywnie wpłynąć się na twoją wydajność w pracy. Jeśli cierpisz na zaburzenia koncentracji i nie potrafisz ukończyć zadań z normalną prędkością, możliwe, że powinnaś rozważyć detoks swojego ciała. Utrata koncentracji jest często objawem tego, że toksyny zanieczyszczają umysł, a ciało woła o pomoc. Pozbądź się ich jak najszybciej!

Pijesz za dużo alkoholu

Wielu z nas z chęcią wypije kilka drinków, szczególnie w piątkowy wieczór po pracy, gdy ma się przed sobą perspektywę dwóch wolnych dni. Jest jednak różnica między piciem z umiarem, a weekendowym maratonem picia, po którym musisz wziąć wolny poniedziałek z powodu kaca.

Jeśli pijesz więcej alkoholu niż zazwyczaj, może to być dobry czas na detoks. Nadmierne picie, szczególnie takie, które praktykuje się w wolne dni, może mieć negatywny wpływ na nasze ciało i prowadzić do wielu powikłań, takich jak wyniszczenie systemu odpornościowego, stany zapalne błon śluzowych jamy ustnej lub jej owrzodzenia.

Masz problemy skórne

Skóra jest nie tylko największym organem naszego ciała, ale także jednym z najbardziej widocznych. Jeśli jest pokryta trądzikiem, plamami czy wysypką, zapragniesz ukrywać się przed wszystkimi przez najbliższy rok, dopóki wszystko nie zniknie. Możesz też po prostu oczyścić swoje ciało.

Twoja skóra jest pierwszą linią obrony w kontakcie z zanieczyszczeniami pochodzącymi z powietrza. Jeśli dotknęły cię problemy skórne, twoje ciało chce powiedzieć, że musisz przeprowadzić detoks, by pozbyć się zmian skórnych.

Za często palisz papierosy

Palenie może doprowadzić do wielu poważnych chorób, łącznie z rakiem. Może być też przyczyną krótkoterminowych problemów, takich jak ucisk w klatce piersiowej, przebarwienia na zębach i pogorszenie stanu włosów.

Jeśli ostatnio palisz znacznie częściej, jest to prawdopodobnie odpowiedni moment, by rzucić palenie i w pełni oczyścić swoje ciało ze wszystkich rakotwórczych związków.

Nie potrafisz funkcjonować bez kofeiny

Kofeina nie jest dobrym środkiem pobudzającym, choć wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia filiżanki mocnej kawy. Uzależnienie od kofeiny oznacza, że bez niej twoje ciało dosłownie opada z sił –  a to z pewnością nie jest niczym dobrym. Czas przerzucić się na zieloną herbatę i oczyścić swoje ciało.

Jesz dużo produktów gotowych

Można sądzić, że nie ma nic złego w jedzeniu gotowych produktów. Są tanie, wystarczy je podgrzać i można się najeść. W czym więc tkwi problem?

Gotowe jedzenie zawiera dużo nieprzyjaznych dla ciała składników. Z ich powodu gospodarka hormonalna może zostać zaburzona, a ciało jest zatrute praktycznie samą chemią.

Jeśli więc ostatnio często spożywałaś produkty gotowe, możliwe, że bardziej, niż kiedykolwiek jest ci potrzebny detoks.

Przybierasz na wadze

Jeśli przybierasz na wadze, możesz wykorzystać detoks jako okazję, by oczyścić swoje zmęczone ciało i pozbyć się z niego wszystkich toksyn oraz nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Detoks na pewno nie sprawi, że dodatkowe kilogramy po prostu znikną, ale pomoże przyzwyczaić się do lepszych nawyków żywieniowych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama