Reklama

10 sposobów, jak nie podjadać słodyczy

Wszyscy ulegamy pokusie zjedzenia pysznych ciasteczek czy ostatniego kawałka pizzy. Im bardziej chcemy zwalczyć pokusę, tym szybciej ulegamy. Nie stresuj się bo istnieją sposoby, aby zapomnieć o pokusie. Dowiedz się co możesz zrobić następnym razem, gdy znajdziesz paczkę ciastek.

Reklama

Idź na spacer

Badania wykazały, że 20 minutowy spacer pozbawi cię ochoty na zjedzenie słodyczy. Umiarkowany ruch pomaga regulować przyjmowanie pokarmów oraz poskromić ochotę na podjadanie.

Aromatyzowane napoje

Zamiast pić sztuczne napoje, które rzeczywiście są szkodliwe dla zdrowia. Warto dodać do wody trochę mięty, bazylii lub ogórka. Taki napój ugasi pragnienie i zaspokoi twoje zachcianki bez szkodliwych kalorii.

Herbata imbirowa

Herbata imbirowa niesamowicie oczyszcza i pomaga zwalczyć chęć zjedzenia czegoś słodkiego. Ciesz się herbatą z imbiru i plasterkiem cytryny.

Wąchaj jaśminowy zapach

Australijskie badania sugerują, aby zawsze mieć przy sobie buteleczkę z zapachem jaśminu w torbie. Zapach jaśminu zmniejszy twoje pragnienie zjedzenia czegoś słodkiego.

Żuj gumę

Badania wykazały, że ludzie którzy żują gumę bez cukru po obiedzie, mają mniejsze pragnienie zjedzenia słodkiej przekąski.

Drzemka

Brak snu może prowadzić do pragnienia jedzenia fast foodów i słodkich przekąsek. Ludzie czasem mylą głód z wycieńczeniem. Więc następnym razem, gdy będziesz mieć ochotę na zjedzenie fast food, lepiej się zdrzemnij.

Stukanie się w czoło

Może to wydawać się dziwne, ale badania wykazały, że stukanie się w czoło jest bardzo skuteczne. Stukając się w czoło przez 30 sekund wystarczająco cię rozproszy i zapomnisz o zjedzeniu słodkiego ciasteczka.

Przekąski pełne białka

Zamiast słodkiego ciasta wybieraj przekąski, które są bogate w białka i włókna. Dzięki nim zachowasz energię i sytość na dłużej. Następnym razem sięgnij po migdały i pistacje.

Pij szklankę wody

Czasami mylimy głód z pragnieniem. Kolejnym razem, gdy poczujesz chęć na słodycze, po prostu wypij szklankę wody. Pomoże ci to również utrzymać ciało odpowiednio nawodnione.

Mała porcja tego czego pożądasz

Jeśli masz naprawdę trudny czas, walczysz ze swoimi pragnieniami, zjedz niewielką ilość tego na co masz ochotę. Zjedz małą porcję, zjedz powoli i wypij duża ilość wody.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama