Reklama

10 przekąsek, które zmienią twój kolor oczu w 60 dni

Twoje oczy są kluczem do zdrowia i duszy. Ich kolor jest cechą genetyczną, która zależy od cech twoich rodziców, ale nie zawsze jest zgodne z wzorami genetyki. Nie da się na sto procent określić koloru oczu dziecka przed jego narodzinami. Zresztą po nich może się on jeszcze zmienić. Bo, co ciekawe, kolor oczu bywa zmienny. Kilka zmian w nawykach żywnościowych może wpłynąć na kolor twoich oczu i pomóc w uzyskaniu takiego o którym marzyłeś.

Reklama

Od czego zależy kolor oczu?

Kolor tęczówek zależy od pigmentu zwanego "melaniną". Gdy dziecko zaczyna rosnąć, kolor oczu może ulec zmianie. Dzieje się tak, ponieważ stężenie melaniny w tęczówce zmienia się przez okres dojrzewania u dziecka.

Barwa oka ludzkiego wywodzi się z trzech genów. Określenie ludzkiego koloru oczu nie jest takie proste, jak wcześniej sądzono. Koloru nie można jasno określić jako dominujący lub recesywny w oparciu o ich nasycenie i odcień. Wiele możliwości pojawia się, gdy przeplotą się dwa łańcuchy DNA i stworzą całkowicie nowy zestaw genów. Oto, co zrobić, aby szybko zmienić kolor oczu:

Jak zmienić kolor oczu?

Tęczówka jest formą mięśni, które kontrolują rozmiar źrenicy w zależności od natężenia światła w danym środowisku. Gdy wielkość źrenic się zmienia; pigmenty tęczówki są zmuszone przenieść się na nowe miejsce.

To z kolei prowadzi do zmiany koloru oka. Zmiany te nie są jednak bardzo widoczne. Jeśli chcesz okazyjnie zmienić swój kolor oczu, w krótkim czasie, wszystko co musisz zrobić, to wprowadzić kilka zmian do swojej diety.

Mącznica lekarska

Ta kojąca herbata, z reguły stosowana przy zakażeniach dróg moczowych, prawie natychmiastowo daje twoim oczom jaśniejszy wygląd.

Herbata ta jest mocno antyseptyczna, przez co ma moczopędne funkcje w organizmie. Znana jest również jako sposób leczenia różnych chorób skóry. Nowe badania sugerują jej ogromne znaczenie w leczeniu zapalenia stawów.

Miód

Dodatkowa ilość miodu w diecie może znacznie poprawić kolor oczu. Jednakże ilość miodu musi być ograniczony. Trwałe wykorzystanie tej magicznej mikstury przyniesie ci jaśniejszy odcień naturalnego koloru.

Miód jest bogatym źródłem wszystkich cukrów niezbędnych do doskonałego zdrowia. Bogaty w stężenie fruktozy (38,2%) co czyni go idealnym dodatkiem do diety mężczyzn. Pomaga uspokoić refluks i zmniejszyć spowodowane nim rany i oparzenia w organizmie. Również jest naszą pierwszą linią obrony przed infekcjami.

Szpinak

Szpinak jest bogaty w karotenoidy luteiny i zeaksantyny, które odmładzają twoje oczy. Wysoka zawartość żelaza w szpinaku sprawia, że twoje oczy jaśnieją. Jedna szklanka surowego szpinaku dostarcza 27 kalorii energii. Jest to bomba witaminowa pełna magnezu, potasu, witaminy A i kwasu foliowego.

Udowodniono, że szpinak jest wzbogacony w kwas alfa-liponowy, która zapobiega stresowi spowodowanemu zmianami w organizmie. Dieta pełna w szpinak pomaga w zapobieganiu raka, astmie, obniża wysokie ciśnienie krwi i wzmacnia wytrzymałość kości. Wspomaga on również skórę i włosy.

Ryby

Owoce morza są bogatym źródłem wszelkiego rodzaju witamin i minerałów, zwłaszcza witamin B, C, A, D, E i K, wapnia, żelaza, magnezu i fosforu, który jest głównym minerałem obecnym w mięsie ryb, wspomagają zmiany kolorów oczu. Ta zmiana może być stała, o ile włączymy produkty z ryb w naszą regularną dietę.

Herbata rumiankowa

Ta niesamowita herbata obniża stężenie hormonów stresu w twoim krwiobiegu i daje oczom cieplejszy odcień. Jest ona używana w leczeniu stanów zapalnych błon śluzowych i stosowana w leczeniu różnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych.

Ponadto jest używana w łagodzących kąpielach przy zapaleniach odbytu i narządów płciowych. Gdy jest stosowana miejscowo, leczy różnego rodzaju oparzenia słoneczne i blizny.

Oliwa z oliwek

Cuda oliwy z oliwek są liczne i intrygujące. Jest to najlepsze lekarstwo na każdą dolegliwość. Jej fascynujące składniki takie jak, kwas linolenowy i kwas oleinowy czynią pięknym i delikatnym odcień koloru tęczówki. Olej ten również działa cuda na bóle stawów i jest określany jako najlepszy organiczny balsam. Zmniejsza skutki stresu i obniża stężenie złego cholesterolu we krwi.

Cebula

Regularne stosowanie cebuli w diecie wykazały stopniowe zmiany koloru oczu, a także skóry. Cebula ma również istotne znaczenie w zmniejszeniu ryzyka zachorowania na raka jelita grubego. Związki siarczanów obecne w cebuli są bogate w witaminę C i działają cuda dla skóry i włosów.

Głównym składnikiem cebuli, jest kwas foliowy, który łagodzi i pozwala leczyć objawy depresji i bezsenności. Pozwala również powstrzymywać apetyt.

Orzechy

Jeśli chcesz zmienić kolor oczu, to w swojej diecie powinieneś uwzględnić głównie orzechy. Migdały są najmniej kaloryczne, w dwudziestu trzech orzechach jest sześć gramów białka i czternaście gramów tłuszczu.

Dodając wiele orzechów do swojej diety możesz stopniowo rozjaśniać kolor swoich oczu. Jednak należy unikać stosowania prażonych orzechów, ponieważ ich składniki odżywcze zostały zniszczone przez wystawienie na działanie wysokich temperatur.

Mięso

Mięsa jest bogate w różne minerały, takie jak cynk i magnez, które są pomocne w procesie zmiany koloru tęczówki. Produkty mięsne zapewniają nam ogromną dawkę protein niezbędnych do utrzymania wszystkich procesów życiowych organizmu. Pomagają również w utrzymaniu ciągłego stan dobrego samopoczucia.

Imbir

To kłącze słynie z magicznych mocy, zmniejsza stan zapalny jelita grubego, co zapobiega rakowi okrężnicy. Znacznie zmniejsza nudności, bóle mięśni odczuwane w wyniku chemioterapii i raka jajnika.

Badania wykazały, że imbir zmniejsza objawy astmy i leczy uszkodzenia wątroby spowodowane przez leki. Również, łagodzi objawy bolesnego miesiączkowania. Jest w dodatku cudowny w stopniowej zmianie koloru twoich oczu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama