Reklama

10 produktów pomagających oczyścić płuca

Płuca są jednym z najważniejszych organów. Pracują niestrudzenie całymi dniami i nocami, pobierając i wydalając powietrze. Oddychając, pobieramy tlen oraz wydychamy dwutlenek węgla, który jest produktem ubocznym przemiany materii. Oddychanie pozwala nam także mówić oraz śpiewać. Oczyszczenie płuc pozwala na usunięcie infekcji, zmniejszenie ryzyka nowotworu, powiększenie ich pojemności oraz poprawę zdrowia dróg oddechowych. Szczególnie ważne jest to w przypadku palaczy oraz osób żyjących w miejscach, gdzie występuję zanieczyszczone powietrze. Oto najlepsze produkty i rośliny pozwalające na oczyszczenie płuc oraz wyleczenie infekcji dróg oddechowych. Płuca są bardzo ważnym organem, jednak cały czas są narażone na wdychanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu. Dlatego tak ważne jest wybieranie takich produktów, które pozwolą nam na uniknięcie chorób płuc.

Reklama

Czosnek

Czosnek potrafi wyleczyć wiele dolegliwości, ponieważ posiada właściwości przeciwzapalne. Zawiera on w sobie dużą ilość allicyny, która zmniejsza stany zapalne oraz pomaga zwalczać infekcję. Niszczy ona wolne rodniki oraz pomaga w leczeniu astmy.

Cebula

Jest ona bogata w wiele składników odżywczych. Może być pomocna przy nowotworach oraz niektórych chorobach płuc, ponieważ pomaga rozrzedzić wydzielinę oraz usuwać toksyny.

Woda

Najlepszym sposobem na oczyszczenie płuc jest picie wody. Spróbuj ograniczyć kawę, napoje gazowane oraz alkohol, a zwiększyć spożycie wody. Kluczem do doskonałego zdrowia jest dobre nawodnienie, ponieważ przyśpiesza ono proces detoksykacji.

Produkty zawierające kwasy tłuszczowe omega 3

Kwasy te są kluczowym elementem wpływającym na nasze zdrowie. Wstępne badania sugerują, że produkty bogate w kwasy tłuszczowe, mają pozytywny wpływ na astmę. Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć tego składnika poprzez jedzenie ryb, orzechów czy siemienia lnianego, możesz spróbować zażywać suplementy.

Warzywa kapustne

Warzywa kapustne są to wszystkie warzywa, pochodzące z rodziny kapustowatych. Są one bogate w antyoksydanty, które pomagają w naturalny sposób oczyścić nasz organizm z toksyn. Najbardziej popularnymi warzywami usprawniającymi pracę płuc z tej rodziny są brokuły, kalafior oraz kapusta.

Granat

Sok z granatu spowalnia rozrost guzów płuc. Granaty zawierają antyoksydanty, które są badane pod kątem wpływu na nowotwory.

Dziewanna

Herbata z dziewanny pomaga osobom posiadającym zanieczyszczone płuca, co jest bardzo często spotykane u palaczy. Należy jednak uważać, ponieważ malutkie włoski na jej liściach mogą dawać skutki uboczne.

Fasola, nasiona i orzechy

Wszystkie te produkty zawierają dużą ilość magnezu, minerału który przyczynia się do utrzymania płuc w dobrym zdrowiu. Są one także bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe, które mają pozytywny efekt na układ sercowo-naczyniowy.

Ciemne jagody

Jagody takie jak jeżyny, borówki czy maliny bogate są w antyoksydanty, które zmniejszają ryzyko raka płuc, infekcji oraz innych chorób.

Imbir

Przyprawa ta posiada właściwości przeciwzapalne oraz pomaga usunąć zanieczyszczenia z płuc.

Wskazówki

Czego unikać podczas detoksykacji płuc

* cukru, białej mąki oraz nabiału, ponieważ powodują one wytwarzanie się śluzu

* stresu

* jeśli chcesz rzucić palenie, staraj unikać się miejsc, w których się pali

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama