Reklama

10 najlepszych afrodyzjaków

Przez setki lat ludzie uważali, że niektóre produkty zasługują na miano afrodyzjaków. Czy rzeczywiście są one tak niezwykłe, czy to tylko mit? Okazuje się, że niektóre z mitów o jedzeniu, które wpływa na hormony płciowe, znalazły naukowe potwierdzenie. Niektóre produkty rzeczywiście wpływają na hormony, dzięki innym można się lepiej zrelaksować lub zwiększyć ciśnienie krwi. Jeśli otaczający cię świat wpływa na ciebie lub twojego partnera negatywnie, wytrąca was z dobrego nastroju i powoduje stres, oto kilka prawdziwych afrodyzjaków, po których poczujecie się o niebo lepiej.

Awokado

Tradycyjnie awokado kształtem przypomina jajo, dlatego może kojarzyć się z płodnością. Jednak to nie jedyny powód. Kremowa i gładka konsystencja miąższu wpływa na erotyczny nastrój. Dodatkowo owoc ten zawiera witaminy B6 i E, które pomogą twojemu ciału zrelaksować się.

Trufle

Trufle również muszą znaleźć się na naszej liście. Ich moc polega na tym, że pobudzają one zmysły zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, co zostało naukowo udowodnione. Zapach dojrzałych trufli kojarzy się z męskim feromonem androsteronem. Podziemne grzyby produkują ten zapach, aby wabić zwierzęta, które później przenoszą zarodniki trufli. Badania prowadzone na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii wykazały, że osoby, które wyczuwały zapach trufli, uważały nagie osoby na zdjęciach za bardziej atrakcyjne, niż kiedy zapach nie był rozpylany.

Figi

Niektórzy twierdzą, że na drzewie, z którego Ewa zerwała owoc rosły właśnie figi. Dojrzały czerwony miąższ zawiera niektóre flawonoidy, polifenole i przeciwutleniacze, które okazały się być zdolne do zwiększania sprawności seksualnej.

Czerwone wino

Czerwone wino jest przez niektórych uważany za najlepszy istniejący afrodyzjak. Odrobina alkoholu zmniejszy zahamowania, ale w przypadku tego trunku zadziała także antyoksydant nazywany resweratrolem, który zrelaksuje całe ciało. Poprawi także krążenie krwi i w ten sposób zwiększy podniecenie.

Migdały

Przez wieki migdały uważano za dobry afrodyzjak. Nawet w Biblii wspomniano o zapachu migdałów, który miał pozytywny wpływ na uczucie pożądania. Według badań zapach ten najsilniej działa na kobiety. Orzechy zawierają także witaminę E i magnez, które sprawią, że krew w żyłach popłynie szybciej.

Szparagi

Innym świetnym afrodyzjakiem są szparagi. Mają pociągający zapach i delikatny miąższ, a ich nieco falliczny kształt pobudza myśli. Zawierają także kwas foliowy, który odgrywa istotną rolę w zwiększaniu odczuwanych doznań.

Banany

Nie tylko kształt bananów ma seksualne konotacje, ale również fakt, że ich skład chemiczny czyni je świetnym afrodyzjakiem. Zawierają enzym bromelainę, który dodaje siły i wigoru mężczyznom, a także tryptofan, który stymuluje produkcję serotoniny – hormonu szczęścia.

Ostrygi

Dzięki kremowej konsystencji i lekko słonemu posmakowi są jednym z najlepiej znanych afrodyzjaków. Zawierają także cynk, który jest niezbędny do produkcji nasienia, oraz tyrozynę, którą organizm zamienia w dopaminę. Jednak, aby ostrygi zadziałały jak afrodyzjak, muszą być dojrzałe i nie mogą być smażone na głębokim tłuszczu.

Miód

Miód to kolejny afrodyzjak. W miodzie obecny jest pierwiastek bor, który działa zarówno na mężczyzn, jak i na kobiety. Bor podnosi poziom testosteronu u mężczyzn, a u kobiet wpływa metabolizuje hormony płciowe. Oczywiście, nie zapominajmy o słodkiej i klejącej konsystencji miodu, która pobudza zmysły.

Papryczka chili

Pikantny smak papryczek podrażnia podniebienie i wywołuje delikatny ból, który sprawia, że w organizmie uwalniają się endorfiny. Chili sprawia, że rozszerzają się naczynia krwionośne, a serce zaczyna bić mocnej. W ten sposób zwiększają podniecenie i wydajność seksualną. W Meksyku papryczki chili są naprawdę uznanym afrodyzjakiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama