Reklama

Sposoby na wykorzystanie cukru w celach zdrowotnych

Cukier jest tym rodzajem produktu, który zawsze mamy pod ręką w kuchni (nigdy nie wiesz, kiedy będziesz miał przygotować awaryjną porcję ciasteczek). Cukier może w rzeczywistości zrobić dla ciebie więcej niż tylko zaspokoić potrzebę smakową. Sprawdź naszą listę zastosowań cukru:

Reklama

Ukojenie dziecka

Badania naukowe wskazują, że dzieci, którym zaaplikowano 1 do 4 porcji roztworu wody z cukrem lepiej znoszą ból związany ze szczepieniem, niż dzieci, którym podaje się tylko wodę.

Gojenie ran

Nawilżenie odleżyn i wrzodów skórnych przed ich umyciem i opatrzeniem może wspomóc niszczenie bakterii odpowiedzialnych na ognienie się ran. Bakterie potrzebują wilgotnego środowiska życia w celu przetrwania, a cukier w naturalny sposób wyciąga wodę z rany. Trwające 6 lat brytyjskie badania przeprowadzone na 21 pacjentach, których rany na ciele nie reagowały na konwencjonalne środki medyczne pokazały, że cukier był bardzo efektywnym środkiem zabliźniającym i leczącym.

Chłodzenie poparzonego języka

Gorąca kawa? Skwiercząca pizza? Następnym razem, kiedy poparzysz sobie język, lub zjesz coś bardzo ostrego, zacznij szybko ssać cukier, a uśmierzysz kłujący ból niemal natychmiast.

Ukąszenia pszczół, os i innych owadów

Aby załagodzić ból po ukąszeniu pszczoły, zmieszaj równe części cukru i wody i nałóż na ugryzione miejsce. Pozostaw na 20 minut. Działa fantastycznie.

Tłumienie czkawki

Zjedzenie jednej łyżki cukru pomoże zatrzymać czkawkę, ponieważ ziarnistość cukru może spowodować podrażnienie przełyku, sprawiając, że nerw przeponowy uspokaja się i "zapomina" o czkawce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama