Reklama

Jak usunąć włosy z nosa?

Włosy w nosie to naturalne zjawisko. Pełnią one ważną funkcję, powstrzymują bowiem szkodliwe drobnoustroje przed wnikaniem do naszego organizmu. Jednak, gdy włosy stają się zbyt bujne i wyrastają poza nozdrza, wyglądają mało estetycznie. Wiele osób zaczyna się wówczas zastanawiać: jak usunąć włosy z nosa?

Zanim zaczniesz wyrywać włosy z nosa...

Włosy w nosie pełnią niezwykle istotną funkcję. Wraz z dobrze nawilżoną śluzówką są filtrem wdychanego powietrza. To właśnie dzięki nim do naszego organizmu nie wnikają wraz z powietrzem bakterie, wirusy czy grzyby. Włosy w nosie powstrzymują także drobiny kurzu i pyłu. Jeśli ich zabraknie, organizm będzie bardziej narażony na szkodliwe drobnoustroje. Z tego powodu włosów nie powinny usuwać osoby z obniżoną odpornością, zapaleniem zatok, czy chorobami przewlekłymi. 

Dlaczego nie wolno wyrywać ani depilować woskiem włosów?

Osoby, które ze względów estetycznych chcą usuwać włosy z nosa, nie powinny robić tego za pomocą pęsety ani depilacji woskiem. Jak zauważają laryngolodzy, ranki w nosie, które powstają podczas depilacji, stanowią otwartą bramę dla bakterii i wirusów.

Domowe sposoby na pozbycie się włosów z nosa

Jedną ze skutecznych metod poprawy estetyki wygląd poprzez zlikwidowanie wystających włosków jest ich przycinanie. Wystarczą do tego ostre nożyczki lub trymer. Włoski należy skracać równo z nozdrzami, aby nie wystawały. W żadnym wypadku nie wolno wpychać ostrego narzędzia do przegrody nosowej. 

Zamiast usuwania włosów - rozjaśnianie

Zamiast usuwać włosy z nosa, można zdecydować się na ich rozjaśnienie. Dzięki temu staną się niewidoczne i nie będą zaburzały estetyki twarzy. Aby bezpiecznie przeprowadzić taki zabieg w domu, należy użyć specjalnych kremów lub żeli do rozjaśniania włosów na twarzy.


Jak usunąć włosy z nosa? Elektroliza

Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na usuwanie włosów, jednym z efektywnych sposobów jest elektroliza. Tego typu zabieg można znaleźć w ofercie salonów kosmetycznych. Polega ona na włożeniu do nosa niewielkiej metalowej sądy, która wysyła impulsy elektryczne do cebulki włosa. W efekcie elektroliza je niszczy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama