Reklama

Jak rozjaśnić włosy na twarzy?

Włoski wyrastające na twarzy mogą być dla kobiet kłopotliwe i wpędzać w kompleksy. Wiele z nich decyduje się więc na ich usunięcie, jednak nie jest to prosta sprawa. Elektroliza, czyli trwałe usuwanie włosków, jest bardzo kosztowna i może wiązać się ze skutkami ubocznymi. Natomiast depilacja może sprawić, że włoski będą odrastać szybciej i staną się grubsze. Jeśli ktoś nie chce usuwać włosków na twarzy na stałe, może zdecydować się na ich rozjaśnienie. Jak to zrobić?

Reklama

Rozjaśnianie włosków za pomocą ziemniaka

Dobrym sposobem na wybielanie włosków na twarzy jest użycie skrobi ziemniaczanej. Wystarczy obrać ziemniaka ze skórki i umyć pod bieżącą wodą. Następnie należy zetrzeć go na tarce i dodać odrobinę soku z cytryny. Zawiń powstałą papkę w gazę i wyciśnij z niej sok. Za pomocą wacika rozprowadź go na twarzy. Regularne przemywanie twarzy tym sokiem sprawi, że włoski staną się jaśniejsze i mniej widoczne.

Rozjaśnianie włosków za pomocą soku z cytryny

Do rozjaśniania włosków na twarzy można również wykorzystać sam sok z cytryny, który ma właściwości wybielające. Świeżo wyciśnięty sok należy nałożyć na włoski i spędzić jakiś czas na słońcu. O powinno wystarczyć, by owłosienie stało się jaśniejsze. Można też posmarować włoski połówką cytryny lub pomarańczy, a efekt będzie podobny.  

Rozjaśnianie włosków za pomocą mąki razowej

Właściwości wybielające ma również mąka razowa. Należy wymieszać odrobinę mąki z sokiem z cytryny i powstałą mieszaninę rozprowadzić na całej twarzy. Będzie to również świetny domowy peeling złuszczający martwy naskórek. 

Zestaw do wybielania

W sklepach są również gotowe zestawy do wybielania włosków na twarzy. Takie preparaty zawierają jednak substancje, które mogą podrażnić wrażliwą skórę. Warto więc sprawdzić ich działanie w innym, mniej wrażliwym miejscu przed nałożeniem na twarz. Najlepiej też nie korzystać z tych wybielaczy za często.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama