Reklama

Jak pozbyć się owłosienia z twarzy domowymi sposobami?

Zarost na męskiej twarzy jest oznaką dojrzałości i męstwa, i o ile u mężczyzn jest jak najbardziej pożądaną cechą, o tyle u kobiet nie koniecznie. Panie od lat szukają idealnego sposobu na pozbycie się drobnego owłosienia z twarzy. Oczywiście można wypróbować depilacji laserowej, która nie daje 100 procentowej pewności powodzenia, a może wyczyścić konto bankowe. Większość kremów do depilacji zawiera substancje chemiczne które mogą podrażnić delikatną skórę twarzy. Woski również mogą powodować uszkodzenia skóry. Na szczęście istnieje kilka skutecznych, bezpiecznych i w pełni naturalnych sposobów, na pozbycie się niechcianego owłosienia twarzy.

Reklama

Maseczka z białka jaja kurzego

Rozejrzyj się po swojej kuchni, a znajdziesz kilka produktów, z których wyczarujesz maseczkę, która pomoże pozbyć się niechcianego owłosienia z twojej twarzy. Potrzebujesz jedno jajko, łyżkę cukru i łyżkę mąki kukurydzianej.

Pierwszym krokiem jest oddzielenie żółtka od białka. Wykorzystaj jedynie białko, które umieścisz w misce z pozostałymi składnikami. Wymieszaj dokładnie całość na gładką masę i nałóż równą warstwą na skórę twarzy. Odczekaj 25 minut, delikatnie odciągaj suche kawałki maseczki, a zarost powinien odchodzić wraz z nimi. Zalecamy powtórzenie tego zabiegu co najmniej dwa razy w tygodniu, dla uzyskania lepszych wyników.

Cytryna i cukier

Cytryna, cukier i woda to połączenie idealne w walce z niechcianymi włosami. Weź dwie łyżki cukru, dwie łyżki soku z cytryny i dziesięć łyżek wody. Wszystkie składniki wymieszaj w małej misce i nałóż na twarz. Pozostaw na dwadzieścia minut. Całą procedurę powtórz przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Sok z cytryny rozjaśni i osłabi włosy, a cukier pomoże złuszczyć skórę. Dzięki połączeniu obu składników, możesz z łatwością pozbyć się niechcianego owłosienia.

Pij herbatę miętową

Oprócz wykorzystana różnych środków zaradczych bezpośrednio na twarzy, można również pić herbatę z mięty zielonej, która pomoże zrównoważyć poziom hormonów w organizmie. One z kolei powodują nadmierny wzrost włosów. Herbata jest niezwykle prosta do wykonania. Wystarczy zagotować szklankę wody i dodać sześć liści mięty zielonej lub łyżeczkę suszonej mięty. Niech mieszanka spokojnie parzy się przez pięć minut. Następnie przecedzić napar do szklanki i wypij. Dodaj tę herbatę do swojej diety na co dzień, a skutecznie zmniejszysz zarost.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama