Reklama

Domowe sposoby jak pozbyć się włosków nad ustami

Bez względu na to czy masz nad górną wargą wąsik, czasem wyskakują ci pojedyncze włoski na brodzie lub borykasz się z większym problemem wywołanym przez owłosienie, dobrze zdajesz sobie sprawę jak bardzo zawstydzająca może być to kwestia w kontekście kontaktów towarzyskich. Chociaż codzienne golenie lub wyrywanie włosków daje chwilowe rozwiązanie (włosy rosną z prędkością w przybliżeniu wynoszącą 1,27 cm na miesiąc) ciągle przeraża cię fakt, że szybko odrosną. Istnieją alternatywne sposoby, pozwalające kontrolować owłosienie twarzy, dzięki czemu możesz odzyskać pewność siebie, na którą zasługujesz.

Reklama

Maseczka żelatynowa

Zmieszaj jedną łyżkę stołową bezsmakowej żelatyny z dwiema łyżkami stołowymi mleka oraz kilkoma kroplami soku z cytryny oraz lawendowego olejku eterycznego. Podgrzej otrzymaną miksturę w kuchence mikrofalowej przez 15 sekund, nałóż na skórę i usuń po pięciu minutach.

Kurkuma

Weź pół szklanki kurkumy i zmieszaj ją z odpowiednią ilością wody, aby otrzymać pastę. Nałóż ją na skórę i pocieraj wykonując okrężne ruchy.

Scrub do twarzy

Zmieszaj pół szklanki proszku z suszonych moreli z jedną łyżeczką miodu. Pozostaw na twarzy na pięć minut a następnie pocieraj skórę wykonując okrężne ruchy.

Nasiona kozieradki

Zetrzyj dwie łyżeczki nasion kozieradki na proszek. Dodaj wodę uzyskując pastę i pozostaw na twarzy przez pięć minut. Następnie pocieraj skórę i usuń pastę z twarzy.

Płatki owsiane

Zmieszaj płatki owsiane, sok z cytryny i miód uzyskując konsystencję pasty. Zaaplikuj na skórę a następnie zmyj wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama