Reklama

3 domowe sposoby usuwania niechcianego owłosienia.

Owłosienie na twarzy może być prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza dla brunetek. Dobrą wiadomością jest to, że jest wiele skutecznych sposobów, aby się go pozbyć. Oto kilka naturalnych możliwości, aby to zrobić.

Reklama

Maseczka z kurkumy

Kurkumę stosują w Indiach kobiety, by uzyskać jaśniejszą cerę. Oprócz tego kurkuma działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ma również właściwości zatrzymujące wzrost włosów na twarzy. Dlatego maseczka z kurkumy pomaga pozbyć się niechcianego owłosienia.

Zamieszaj dwie łyżeczki kurkumy z odrobiną wody lub mleka. Stwórz gęstą pastę, którą będziesz mogła nałożyć na skórę twarzy. Pozostaw na 20 minut, a następnie spłucz letnią wodą. Jeśli twoje włosy są grube, dodaj do maseczki mąkę ryżową i zmieszaj z mlekiem.

Maseczka jajeczna

Składniki maseczki to: białko jajka, 1 łyżka cukru oraz pół łyżki mąki kukurydzianej. Wymieszaj białko z cukrem i mąką, do uzyskania pasty. Nałóż pastę na twarz i zostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu pasty powstanie film, który należy zerwać palcami. W ten sposób pozbędziesz się niechcianego owłosienia z twarzy. Uważaj by nie ciągnąć zbyt mocno, możesz uszkodzić skórę.

Maseczka z ziemniaków i soczewicy

Wiadomo, że ziemniaki są jednym z najbardziej skutecznych środków wybielania skory. Jeśli wymieszasz je z soczewicą, pozbędziesz się nadmiernego owłosienia z twarzy.

Do przygotowania maseczki potrzebować będziesz: 2 obrane i posiekane ziemniaki, garść żółtej soczewicy oraz 1 łyżeczkę soku z cytryny. Soczewicę należy moczyć przez noc, a rano zgnieść ją na pastę. Ziemniaki ściśnij w gazie, w celu uzyskania soku. Dodaj łyżeczkę miodu i sok z cytryny do pasty z soczewicy, dobrze wymieszaj. Zastosuj pastę w miejscach z których chciałabyś usunąć owłosienie. Zostaw maseczkę na 20 minut. Usuwaj pastę ścierając ją palcami. Pasta usunie włosy, a skóra stanie się jaśniejsza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama