Reklama

Jaką maskę do nurkowania wybrać?

Jaka maska i jaki sprzęt do nurkowania będzie najlepszy? Jeśli jedziesz nad morze lub czyste jezioro z pewnością powinieneś zabrać ze sobą dobrą maskę oraz rurkę do nurkowania. Dobrze wybrany sprzęt uprzyjemni ci wyjazd, zaś ten wybrany szybko może ci go jedynie zepsuć.

Reklama

Wybierając maskę należy sprawdzić, czy dobrze przylega ona do twarzy (musi być szczelna). Jeśli nie będzie przylegać po wejściu do wody od razu będzie nam przeciekać. Aby sprawdzić szczelność maski, należy ją ubrać (bez zakładania paska na głowę), wciągnąć powietrze nosem -  tak, aby maska się zassała i spuścić głowę w dół. Jeśli będzie się trzymać, wówczas maska jest szczelna.

Nos nie powinien przylegać do maski. Nosem wdmuchujemy powietrze do środka maski tym samym pozbywając się z niej wody. Jeśli nos będzie przylegał wówczas zamiast wdmuchać powietrze i pozbyć się wody, wydmuchamy je i napełnimy maskę wodą.

Dobra maska do nurkowania charakteryzuje się dużym polem widzenia. Podczas wyboru sprawdzajmy zatem kąt widzenia każdej mierzonej maski.

Najlepsze maski są z przeźroczystym silikonem. Nie zawężają one pola widzenia i są jaśniejsze.

Wskazówki

* Warte polecenia są maski sprawdzonych marek.

Uwaga!

* Nigdy nie należy kupować sprzętu do nurkowania w supermarkecie czy na straganie. Maski i rurki tam kupione są zazwyczaj jednokrotnego użytku. Nie nadają się do niczego. Paski się urywają, szybki parują, przez szkła prawie nic nie widać, przeciekają itp. Kupując sprzęt do nurkowania (snurkowania) należy wybrać się do sklepu specjalistycznego. Gdy wybierzemy już konkretny model, warto poszukać go w sklepie internetowym (porównaj ceny). Pozwoli nam to kupić taką maskę, jaka będzie najbardziej odpowiednia za dużo mniejsze pieniądze.

* Maskę przechowujemy w chłodnym oraz suchym miejscu. Nie należy nigdy zostawiać jej na słońcu!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama