Reklama

Co twoje ulubione zwierzę mówi o twoim charakterze?

Idea „wewnętrznego zwierzęcia” istnieje już od początków ludzkości. W starożytnych podaniach możemy przeczytać, o duchach zwierząt przybierających różne formy. Rdzenni Amerykanie byli na to szczególnie wyczuleni, ponieważ brali oni sylwetki niektórych zwierząt za omen oraz czerpali z nich siłę. Nierzadko możemy spotkać w sennikach znaczenie snu, w którym pojawił się symbol jakiegoś zwierzęcia. Tak więc, co twoje ulubione zwierzę mówi o tobie?

Reklama

Na początku zajmiemy się zwierzętami domowymi. Psy są symbolem lojalności, dlatego, jeśli to właśnie one są twoimi ulubionymi zwierzętami, to jesteś osobą oddaną i ceniącą honor.

Jeśli lubisz koty, to jesteś silny, nie masz lęków i jesteś niezależny. Ostatnie badania pokazują, że osoby lubiące koty są nonkonformistami oraz są bardziej wrażliwe i inteligentniejsze od osób, które są posiadaczami psa. Jednak wiele osób ma w swoim domu psy, jak i koty, dlatego łatwo jest zauważyć, że zwierzęta te uzupełniają się.

Następnym zwierzęciem, które reprezentuje wolność i niezależność to koń. Nie jest więc przypadkiem, że mustang jest bardzo często maskotką Dzikiego Zachodu! Jeśli twoim ulubionym zwierzęciem jest koń, to najprawdopodobniej jesteś osobą odważną i bezkompromisową.

W wielu kulturach ptaki miały bardzo różne symbole. Podczas walk były one traktowane jako dobre lub złe zwiastuny. Osoby, które lubią ptaki, są niezależne i silne, a w codziennym życiu, pełnią rolę posłańca.

Z kolei osoby będące wielbicielami wielorybów i delfinów, lub osoby o nich śniące, są ludźmi, którzy lubią odkrywać swoje wewnętrzne ja. Ocean symbolizuje nieświadomość zbiorową, a zainteresowanie stworzeniami morskimi, odsłania wnętrze danej osoby.

Zainteresowanie niedźwiedziami oznacza, że taka osoba ma ukryte moce. Niedźwiedzie są potężnymi zwierzętami, które mimo, że przesypiają całą zimę, to potem budzą się, mając wielką siłę.

Słonie uważane są za zwierzęta, które potrafią usuwać przeszkody i właśnie najprawdopodobniej dlatego hinduski bóg Ganesha wyobrażony jest z głową słonia. Osoby, które umieją pokonywać trudności na swojej drodze, są prawie na pewno przypisane właśnie temu zwierzęciu.

A co z osobami, które są przypisane zwierzętom mitycznym? Smok symbolizuje kontrolę nad podświadomością, moc oraz magię. Nie jest przypadkiem, że zwierzę to znalazło się w popularnej ostatnio powieści „Gra o tron”, gdzie pokazane jest przywiązanie królowej do jej smoków. Osoby zainteresowane postacią smoka są zmuszone do odkrywania swojej siły.

Jest wiele zwierząt, zarówno tych istniejących, jak i wyobrażonych, które są przypisane różnym osobom, jednak jedną rzecz mają wspólną. Są symbolami, które odkrywają trochę prawdy na temat osobowości osoby, która jest nimi zainteresowana.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama