Reklama

7 cech posiadaczy zielonych oczu

Rozmaite badania przeprowadzone przez naukowców i psychologów oraz liczne ankiety wykazały, że ludzie posiadający odmienny kolor oczu wywierają na nas pewien wpływ, który dyktuje ich specyficzne zachowanie oraz charakter. Mówi się, że posiadacze zielonych oczu to osoby wyjątkowe, ponieważ jest to najrzadszy kolor oczu na świecie. Zaledwie 2% całej populacji ziemskiej jest zielonooka. Jest to jednak popularny kolor oczu w niektórych państwach. Na przykład w Islandii większość osób to posiadacze oczu zielonych. Jest to jednak zjawisko naturalne, że ogólnie rzecz biorąc zielonoocy przyciągają wzrok innych ludzi.

Przebiegły

Ponieważ zielone oczy występują rzadko, ich posiadacze często są postrzegani, jako osoby atrakcyjne. Ich oczy odzwierciedlają łobuzerską i przebiegłą osobowość. Zielone oczy pokazują wiele myśli ich posiadacza, ale trudno je właściwie odczytać. Mogą wyrażać inteligencję i swawolność jednocześnie. Zachowanie ludzi o zielonych oczach może być jednocześnie mądre i dziecinne. Ich osobowość może odzwierciedlać buntownicze zachowanie. Podejmują w życiu ryzyko, aby otworzyć przed sobą nowe możliwości i doświadczyć nowych wyzwań. Zielonoocy charakteryzują się zachowaniem impulsywnym. Są dowcipni i potrafią być atrakcyjni oraz uroczy. Ich oczy sprawiają, że uśmiech wydaje się większy, co sprawia, że stają się bardziej pociągający. Badania wykazały, że osobowość osób o zielonych oczach jest najbardziej zabawowa i figlarna z wszystkich.

Pełen pasji

Osoby o zielonych oczach nie boją się ciężkiej pracy i są pełni pasji do tego, co robią, bez względu na to czy chodzi o sprawy zawodowe czy osobiste. Są serdeczne i posiadają dar uważnego słuchania swoich rozmówców. W miłości kierują nimi bardzo silne uczucia oraz emocje. Partner posiadający zielone oczy będzie cię obsypywał prezentami i kwiatami bez szczególnego powodu. Ponieważ podchodzą do swojej pracy zawodowej z ogromną pasją odnoszą w niej większe sukcesy niż inni. Zielonoocy są nastawieni na cel albo na wynik i chcą rozwiązać każdy problem na swój sposób. Pragną wypaść świetnie realizując swoje cele. Przepełnia ich wena i pasja do wszystkiego, co robią. Są zdeterminowani w swoich czynach, ale pozbawieni samolubności. Mają jasno określone przekonania oraz wartości. Życie postrzegają, jako szereg wyborów i opcji. W miłości są namiętni i pełni pasji. Zazwyczaj tworzą długotrwałe związki. Potrafią wykazać się nieograniczoną cierpliwością.

Mistyczny

Mówi się, że ludzie posiadający zielone oczy mają mistyczną osobowość, co czyni ją także ciekawą i charyzmatyczną. Osoby te osnuwa mgiełka tajemnicy. To zapewne dlatego większość bohaterów o nadprzyrodzonych mocach – czy to zmieniające kształty koty, czarownice czy większość czarnych charakterów występujących w animowanych filmach Disney ’a – posiada zielone oczy. Istnieje wiele mitów i legend opowiadających historię niesamowitych postaci takich jak wampiry czy syreny, które za pomocą swoich zielonych oczu rzucały czar na swoje ofiary. Posiadaczy zielonych oczu charakteryzuje nieprzewidywalna, tajemnicza i magnetyczna osobowość. Są to osoby niezależne, które nie potrzebują niczyjej aprobaty dla swoich czynów. Są to również jednostki ciche i charakteryzujące się uważnością. Zachowują swoje opinie dla siebie. Są pełne sprzeczności i nietuzinkowe. Potrafią być uprzejme i zachować spokój podczas rozmowy z ludźmi.

Zazdrosny

Osoby o zielonych oczach są często uważane za zazdrośników. Jest to postrzegane jako negatywna cecha ich osobowości. Czy słyszałeś o wymyślonym przez Szekspira określeniu “zielonooki potwór”, które można znaleźć w jego sztukach “Kupiec wenecki” oraz “Otello”? Zostało ono użyte dla określenia osób o zielonych oczach, które charakteryzuje zazdrość. Często możesz poczuć się niekomfortowo z powodu zazdrosnego zachowania posiadacza zielonych oczu. Możesz się poczuć zaatakowany bezpodstawnie z powodu jego niedorzecznej reakcji. Osoby o zielonych oczach są znane ze swojej biernej agresji oraz skrytej wrogości, kiedy działają pod wpływem zazdrości.

Uroczy

Posiadacze rzadkiego, zielonego koloru oczu są odbierani jako najbardziej uroczy i atrakcyjni ludzie. Mężczyźni o zielonych oczach są uważani za przystojnych i wywierają silny wpływ na kobiety. Nie wierzysz mi? Spójrz tylko na hollywoodzkich idoli, takich jak Gerald Butler, Robert Pattinson, Jensen Ackles, Tom Cruise, Christian Bale itp., których jedną z głównych cech wpływających na ich atrakcyjność są właśnie zielone oczy. Osoby o zielonych oczach są pewne siebie i mają tajemniczy urok. Przyznają się do swoich błędów. W swojej pełnej uroku osobowości posiadają tzw. społeczny magnetyzm.

Kreatywny

Osoby zielonookie wprost tryskają energią i posiadają wiele kreatywnych umiejętności. Mają zawsze głowę pełną wspaniałych pomysłów, które pozwalają im skorzystać z rozmaitych metod, aby osiągnąć swoje cele. Sami są inspiracją dla innych, a ich kreatywne pomysły mają następstwo w czynach. Ich procesy myślowe przebiegają inaczej niż u zwykłych ludzi. Zielonoocy posiadają niesamowite umiejętności obserwowania i bardzo ciekawią ich inni ludzie. Stwarzają nieskończone możliwości, co znajduje odzwierciedlenie w ich twórczości. Jednakże czasem miewają problemy z przeszkodami, jakie życie rzuca im pod nogi.

Inteligentny

Osoby o zielonych oczach są znane ze swojej inteligencji i ogromnej pasji, jaką darzą życie. Są bardzo dobrymi mówcami. Te inteligentne zielonookie jednostki potrafią łatwo skupić na sobie uwagę nawet w bardzo rozpraszających warunkach. Są obdarzone ostrym językiem, którym potrafią podsumować każdą życiową sytuację. Potrafią myśleć inaczej niż wszyscy, a także umieją szybciej przetwarzać i przyswajać nowe informacje. Posiadają wrodzoną wrażliwość i świadomość życia. Umieją osiągać swoje cele i rozwijać się szybciej niż inni. Potrafią dokonywać w swoim życiu oceny używając wrodzonych, skutecznych umiejętności.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama