Reklama

10 nawyków ludzi aktywnych fizycznie

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się patrzeć na czyjeś wysportowane ciało i zastanawiać się, jak to jest możliwe do osiągnięcia? Cóż, nie istnieje jeden wielki sekret, ani magiczne zaklęcie, które zapewni komukolwiek piękne mięśnie i smukłą sylwetkę. Wszystko zależy od zdrowego trybu życia. Nie można się głodzić, katować całymi dniami na siłowni, nie można stosować restrykcyjnych diet odchudzających. Co więc robią ci, którzy wyglądają jak atletyczni potomkowie bogów olimpijskich?

Jedzą pożywne śniadania

Badania wykazały, że unikanie śniadań sprawi, że wkrótce przybierzesz na wadze. Szybkie przekąszenie batonika zbożowego nie załatwi sprawy. Musisz poświęcić trochę czasu na przygotowanie zdrowego, pożywnego śniadania, które dostarczy ci protein, zdrowych tłuszczów i dobrych węglowodanów.

Nie siedzą bezczynnie

Siedzący tryb życia powoduje otyłość i inne problemy zdrowotne, więc wysportowani ludzie wiedzą, że nie można siedzieć zbyt długo w jednym miejscu. Spodziewaj się raczej, że wyjdą na spacer lub wybiorą się na przejażdżkę rowerową, zamiast spędzać weekend na kanapie.

Zaczynają dzień ćwiczeniami

Wyrób sobie nawyk wykonywania kilku ćwiczeń każdego ranka. Jest to czas, kiedy jesteś najbardziej efektywna. Szybko przekonasz się, że poranna rozgrzewka pobudzi cię i wprawi w dobry nastrój na resztę dnia.

Jedzą tylko wtedy, kiedy muszą

Zdrowi ludzie potrafią słuchać swojego ciała i jedzą tylko wtedy, kiedy czują głód. Nie jedzą tylko dlatego, że ktoś postawił przed nimi talerz z przekąskami lub dlatego, że idą do kina, więc wypada kupić popcorn.

Zwracają uwagę na to, co piją

Wysportowani t ludzie zwykle sięgają tylko po butelkę wody, bo wiedzą, że inne napoje, zwłaszcza napoje gazowane, zawierają zbyt wiele kalorii i nie dostarczają żadnych korzyści dla zdrowia.

Nie jeżdżą, jeśli nie muszą

Osobie wysportowanej raczej nie przyjdzie do głowy zamawianie taksówki, jeśli znajduje się tylko kilka minut marszem od docelowego miejsca, ponieważ ma naturalną skłonność do chodzenia, kiedy tylko nadarza się ku temu okazja.

Ćwiczą, bo lubią

Ćwiczenia to dla nich przyjemność i okazja do dobrej zabawy, dzięki czemu nie muszą spędzać wielu godzin na siłowni. Uprawiają różne dyscypliny sportu, tańczą, jeżdżą na rowerach, chodzą na długie spacery. Dzięki temu pozostają aktywni i rozwijają swoje hobby.

Szybkie tempo

Jeśli kiedykolwiek byłaś na spacerze z kimś aktywnym fizycznie, wiesz co mamy na myśli. Trudno dotrzymać kroku komuś, kto tak szybko przebiera nogami!

Gotują i jedzą w domu

U osoby, która dba o zdrowie nie znajdziesz wielu ulotek z jedzeniem na wynos. Spodziewaj się raczej lodówki pełnej zdrowych i świeżych produktów oraz tego, że twój atletycznie zbudowany znajomy jest niezłym kucharzem.

Nie mają obsesji na punkcie swojego ciała

Ludzie wysportowani zazwyczaj nie myślą wiele o tym, żeby być fit. Nie wchodzą na wagę co 5 minut i nie przeglądają się nieustannie w lustrze. Nie muszą przejmować się tym, jak wygląda ich ciało, bo dzięki zdrowemu trybowi życia, każdego dnia i tak będzie wyglądało coraz lepiej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama