Reklama

Wiesz, do czego służy ten guzik? Tajemnicze miejsce na pasie bezpieczeństwa

Chociaż rzadko zwracamy uwagę na pasy bezpieczeństwa w samochodzie, kryją one pewną tajemnicę. Kiedy przyjrzysz się im dokładniej, zauważysz guzik, który ma istotną funkcję. Do czego służy? Czy odpowiada za bezpieczeństwo w czasie podróży? Wyjaśniamy.

Jaką funkcję spełniają pasy bezpieczeństwa?

Najważniejszą funkcją pasów bezpieczeństwa jest zapewnienie ochrony w czasie wypadku. Amortyzują one silne uderzenie i sprawiają, że pasażer zostaje na swoim miejscu. Niwelują one ryzyko śmierci, które często spowodowane jest uderzeniem o deskę rozdzielczą lub przednią szybę. To w połączeniu z poduszkami powietrznymi daje duże szanse na przeżycie i mniejsze urazy. 

Warto zobaczyć: Przetestowałam trik z kostką do muszli klozetowej. Mało nie zatkałam pionu

Reklama

Do czego służy guzik w pasach bezpieczeństwa?

Zastanawiałeś się, do czego służy guzik w pasach bezpieczeństwa? Jego funkcją jest utrzymanie klamry pasa na odpowiednim poziomie. Dzięki temu nie zjeżdża ona w dół, a zapięcie pasa jest szybsze i prostsze. Często zdarza się, że klamra zjeżdża za fotel, a jej nerwowe szukanie nie ułatwia zadania. 

Pamiętaj również o poprawnym zapięciu pasów bezpieczeństwa. Część biodrowa powinna zawsze znajdować się poniżej linii brzucha. Natomiast część ramieniowa musi przebiegać po skosie w dół tułowia. W ten sposób prościej jest uchronić się przed urazami koniczyn czy narządów wewnętrznych w czasie wypadku.

Zobacz też:

Jak wykorzystać cytrynę do sprzątania domu? Przekonaj się, ile ma zastosowań

Jak wyczyścić pożółkłe ramy okienne? Zmieszaj z wodą i przetrzyj, będą jak z fabryki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pasy bezpieczeństwo | bezpieczna jazda | samochód
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama