Test na spostrzegawczość. Znajdziesz cyfrę „5” w mniej niż 10 sekund?

Mózg to narząd, który uwielbia ćwiczenia. Jak przeprowadzić udany trening? Doskonałym sposobem jest rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek. Tym razem wytęż także wzrok. W naszym teście na spostrzegawczość masz 10 sekund, by znaleźć jeden element, który nie pasuje do reszty. Czy w gąszczu liter uda ci się dostrzec cyfrę „5”?

Zagadka na spostrzegawczość — znajdź intruza

Po łamigłówki, krzyżówki czy sudoku wielu z nas sięga dla zabicia czasu, np. podczas podróży. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one tylko sposobem na nudę, a mają kapitalny wpływ na ludzki umysł. Z jednej strony pomagają się zrelaksować, z drugiej aktywizują mózg, ćwiczą koncentrację i pamięć.

W ramach krótkiego treningu rozwiąż nasz test na spostrzegawczość. Masz 10 sekund, aby na obrazku znaleźć cyfrę "5". Czy ci się uda? Do dzieła!

Zobacz też: Jaką stolicę widzisz na zdjęciu? Quiz dla znawców geografii

Reklama

Rozwiązanie zagadki może cię zaskoczyć

Poszukiwania były owocne i szybko udało ci się namierzyć wskazaną cyfrę? A może twoje oczy spłatały ci figla i wydaje ci się, że na ilustracji widoczne są wyłącznie litery? Niezależnie od tego, czy spostrzegawczość jest twoją mocną stroną, zachęcamy do tego typu treningów. Nie zajmują dużo czasu, a z całą pewnością są dużo bardziej wartościowe niż bezrefleksyjne scrollowanie telefonu albo przesiadywanie przed monitorem komputera. Poniżej zamieszczamy rozwiązanie naszego testu.

Sprawdź: Banalna zagadka z podstawówki podzieliła internautów. Znasz odpowiedź?

Ćwiczenia dla mózgu

Tego rodzaju zagadki nie tylko ćwiczą spostrzegawczość, ale stanowią też znakomity trening pamięci. Pomagają zapobiegać niektórym chorobom neurologicznym, w tym demencji, przez co wspierają działanie mózgu na pełnych obrotach nawet w podeszłym wieku.

Ćwiczenia to jednak nie wszystko. Ważne dla mózgu są także sen i aktywność fizyczna. Nie doprowadzaj do odwodnienia organizmu, a o tej zasadzie pamiętaj nie tylko podczas największych upałów. Kluczową rolę w dobrej kondycji mózgu odgrywa także dieta. Unikaj żywności o wysokim stopniu przetworzenia, a do jadłospisu wprowadzaj dużą ilość owoców, warzyw, orzechów, ryb i oliwy z oliwek.

Polecamy:

Masz 15 sekund, by znaleźć liczbę 46. Potrafisz to zrobić?

Test na inteligencję: Wybierz zwierzę i dowiedz się, czy myślenie jest twoją mocną stroną

Najpiękniejsze polskie plaże: Czy rozpoznasz wszystkie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: test na spostrzegawczość | ćwiczenie mózgu
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama