Test na spostrzegawczość: W gąszczu liter zgubiła się cyfra. Potrafisz ją odnaleźć?

Spójrz na grafikę. Pozornie wygląda jak nagromadzenie pierwszej litery alfabetu. To jednak tylko złudne wrażenie. W tym tłumie znalazł się jeden element, który nie pasuje. Będziesz w stanie znaleźć go w mniej niż 10 sekund? Możemy podpowiedzieć jedynie, że celem poszukiwań jest cyfra. Do dzieła!

Szybki test na spostrzegawczość

Można ją zdefiniować jako umiejętność wnikliwej obserwacji i szybkiego dostrzegania detali, które mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka. Spostrzegawczość to także zdolność oddzielania informacji ważnych od tych o mniejszym priorytecie. Prosty test, który możesz potraktować w formie zabawy czy chwilowej przerwy od obowiązków, może przydać się także w innych dziedzinach życia. Gotowy na sprawdzenie swoich umiejętności skupienia? Znajdź na obrazku ukryty element, który nie pasuje do reszty.

Sprawdź się: Trudna zagadka o rodzeństwie. Tylko inteligentni wpadną na rozwiązanie

Reklama

Rozwiązanie zagadki

Test poszedł gładko czy może gąszcz liter doprowadził cię do oczopląsu? W przypadku drugiej opcji możemy powiedzieć: nic straconego! Poniżej zamieszczamy rozwiązanie i wskazujemy miejsce umieszczenia poszukiwanej cyfry. Chodziło oczywiście o czwórkę, która w takim otoczeniu może być łudząco podobna do litery A.

To cię zainteresuje: Królewski test na spostrzegawczość. Dasz radę?

Jak być spostrzegawczym?

Nie jest to cecha, z którą rodzą się wyłącznie wybrańcy i nie można jej wypracować. Trening spostrzegawczości będzie naprawdę dobrą zabawą, która jednocześnie rozwinie nasze zdolności do analizy i syntezy, logicznego myślenia, pamięć wzrokową czy orientację przestrzenną.

Przygotowany przez nas test to tylko przykład takiego ćwiczenia. W tym charakterze doskonale sprawdza się także układanie puzzli i nawet najprostsze gry komputerowe. Daj szansę nieco zapomnianemu pasjansowi albo sudoku. Szukanie różnic na dwóch pozornie identycznych obrazkach to również bardzo dobra droga i nie należy utożsamiać jej jedynie z zabawami dla dzieci. Rozwijanie swoich umiejętności jest ważne w każdym wieku.

Zobacz więcej praktycznych porad. Obserwuj nas w Google News.

Polecamy: 

Zagadka matematyczna dla każdego. Wystarczy wiedza z podstawówki

Masz 10 sekund, by znaleźć intruza. Potrafisz to zrobić?

Zagadka logiczna dla najinteligentniejszych. Tylko 6% zna poprawną odpowiedź

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: test na spostrzegawczość | ćwiczenie mózgu
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama