Reklama

Ten znak na dłoni mają nieliczni. Co oznacza tajemniczy pierścień Salomona?

Pierścień Salomona to jeden z najciekawszych znaków, którego dopatrują się osoby zainteresowane chiromancją, znaną powszechnie jako wróżenie z dłoni. Choć nie wyczytamy z niego naszej przyszłości, możemy sporo powiedzieć na temat predyspozycji człowieka, noszącego ten charakterystyczny znak. Nie zdarza się to często, więc nawet jeśli sceptycznie podchodzimy do tego rodzaju doniesień i symboli, warto z ciekawości dowiedzieć się, co może oznaczać. W przeszłości pierścień Salomona na dłoni mógł być bowiem przyczyną niemałych kłopotów.

Wszystko widać jak na dłoni?

Sztuka wróżenia z dłoni ma niesamowicie długą historię - korzenie chiromancji sięgają czasów starożytnych. Każda dłoń jest inna, a zwolennicy tego zagadnienia twierdzą, że można w ten sposób poznać nie tylko przyszłe losy człowieka, ale także dowiedzieć się sporo na temat jego cech, predyspozycji czy talentów.

Gdzie szukać pierścienia Salomona?

Jesteś prawo- czy leworęczny? Od tego należy zacząć obserwację, szukając pierścienia Salomona na dłoni. Ręka, którą wykonujemy większość czynności, nazywana jest główną. Druga to pomocnicza. Właśnie na tej drugiej należy szukać pierścienia Salomona. Jeśli więc jesteś osobą praworęczną, powinien być on zlokalizowany na lewej. To właśnie dłoń pomocnicza wskazuje na cechy wrodzone, talenty i zdolności.

Reklama

Teraz skup się na palcu wskazującym. Pierścień to zakrzywiona linia w kształcie łuku, która znajduje się u podstawy palca. Zaczyna się tuż przy krawędzi dłoni, a kończy pomiędzy palcem wskazującym i środkowym.  

Co oznacza pierścień Salomona na dłoni?

Osoby, u których da się go zauważyć, od wieków były uważane za wybrańców. Jego obecność ma wskazywać na posiadanie szeroko rozwiniętej intuicji i daru postrzegania świata duchowego. Świadczy również o mądrości i umiejętności pracy na rzecz innych, ale też wysokiej wrażliwości na sztukę oraz wrodzonych zdolnościach artystycznych. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy urodzonymi geniuszami, którym wszystko w tej dziedzinie przychodzi z łatwością.

Pierścień Salomona wskazuje na potencjalne talenty, które jednak trzeba nie tylko odkryć, ale przede wszystkim rozwijać. Nie chodzi o osiadanie na laurach i czekanie, aż przyniosą nam one wymierne korzyści, a o pracę nad sobą i ukierunkowanie własnego rozwoju.

Warto wiedzieć: W przeszłości (jeszcze w XVII wieku) ludzie noszący pierścień Salomona byli podejrzewani o czary i kontakt z siłami nieczystymi. Czarownictwo karano surowo, a ten charakterystyczny znak bywał ostatecznym potwierdzeniem, że podejrzana osoba powinna wylądować na stosie.

Polecamy:

Szczególna cecha urodzonych w tym dniu. Ty też ją masz?

Skąd się wzięły przesądy?

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama