Nie wyrzucaj ich do kosza, tylko zalej wodą. Osad z zębów zniknie bez śladu

Orzechy laskowe są świetnym dodatkiem do wielu ciast i deserów. Produkt ten szczególnie ceniony jest w okresie świąt. Nie wyrzucaj łupin z orzechów laskowych do kosza, lecz wykorzystaj je jako dodatek do miodu. Świetnie sprawdzą się też w roli kosmetycznego specyfiku. Jak wykorzystać łupiny z orzechów laskowych? Podpowiadamy.

Do czego wykorzystać łupiny z orzechów laskowych?

Łupiny z orzechów laskowych mają wiele właściwości. W okresie jesienno-zimowym warto wykorzystać je jako składnik do miodu. Potrzebujesz tylko sproszkowanych łupin, płynny miód oraz glicerynę. Mieszankę przygotuj w głębokim naczyniu. Sposób przyrządzenia takiego specyfiku jest prosty. Na każdą łyżkę miodu przypadać musi łyżka łupin. Na koniec do całości dodaj 10 kropel gliceryny i wymieszaj. Produkt przełóż do słoika i przechowuj w ciemnym i suchym miejscu.

Dzięki temu wzmocnimy swoją odporność i zmniejszymy ryzyko przeziębienia. Ponadto w orzechach laskowych znajduje się drogocenna witamina E. Odpowiada ona za neutralizowanie działania wolnych rodników. Te natomiast negatywnie wpływają na organizm, gdyż przyspieszają proces starzenia się.

Reklama

Przeczytaj również: Jak szybko wyczyścić płaszcz? Poznaj sprawdzony patent

Płukanka do ciemnych włosów

Jeśli masz ciemne włosy, na których widać siwe pasma, przygotuj płukankę z łupin orzechów laskowych. Dzięki temu wzmocnisz je i lekko przyciemnisz. To naturalny specyfik, który wydobędzie z nich głębię koloru.

Produkty:

  • 20 łupin z dużych orzechów włoskich,
  • woda.

Sposób przygotowania:

Łupiny orzechów wypłucz dokładnie pod bieżącą wodą. Następnie umieść je w garnku i zalej wodą. Doprowadź mieszankę do wrzenia, potem zmniejsz ogień i gotuj przez 20 minut. Specyfik odstaw do całkowitego wystygnięcia. Odcedź go i przelej do butelki, by ułatwić aplikację. Umyj głowę szamponem, a następnie przepłucz kosmyki płukanką. Wysusz dokładnie głowę i ciesz się zdrowymi i lśniącymi włosami.

Usuwanie osadu z zębów

Łupiny z orzechów laskowych świetnie sprawdzą się przy usuwaniu osadu z zębów. Specyfik na ich bazie poradzi sobie też z przebarwieniami po kawie czy herbacie. Jak przygotować naturalny płyn do płukania jamy ustnej? Rozdrobnij sześć łupin orzechów laskowych i zalej je zimną wodą. Użyj w tym celu małego rondla i gotuj przed 20 minut. Ostudź napar, a w międzyczasie umyj zęby pastą. Następnie wykonaj płukanie ust przyrządzonym roztworem, najlepiej dwa razy dziennie. Po upływie tygodnia zauważysz pierwsze rezultaty.

Warto zobaczyć:

Jak wyczyścić grzejnik panelowy? Mało kto wie, jak zrobić to poprawnie

Wiesz, do czego służy ten guzik? Tajemnicze miejsce na pasie bezpieczeństwa

Pachnąca, żywa choinka prosto z lasu? Samowolka może srogo kosztować

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama