Jak zrobić idealne selfie?

Zdjęcie nazywane selfie stało się tak bardzo popularne, że nikogo nie zdziwi już człowiek pozujący na środku ulicy do telefonu lub aparatu, który trzyma w dłoni. Od kilku lat hitem są również kije, na końcu których montuje się telefon lub aparat, dzięki czemu na selfie możemy uchwycić coś więcej niż tylko swoją twarz. Mimo że wykonanie selfie wydaje się błahostką, nie jest to wcale proste zadanie, szczególnie gdy chcemy, by wyszło naprawdę imponujące i ciekawe. Tym, którzy jeszcze nie wiedzą, jak zrobić to poprawnie, podpowiadamy kilka najważniejszych wskazówek.

Pozycja 3/4

Specjaliści od selfie twierdzą, że zdjęcie wychodzi najlepiej, gdy ustawimy się do niego w pozycji 3/4. Oznacza to, że nie powinniśmy pokazywać całej twarzy, ale jedynie część, właśnie 3/4. Ponoć najlepiej wychodzi się na selfie, gdy ustawimy się lewym półprofilem. Należy delikatnie skręcić głowę, następnie unieść ją lekko i ustawić aparat nad brwiami. Zdjęcie powinno wyjść znakomicie.

Dziubek czy uśmiech?

Typową miną, którą widzimy zazwyczaj na selfie, jest tak zwany dziubek. Jednak dzisiaj coraz częściej można zauważyć na zdjęciach selfie po prostu szczere emocje. Jeśli chcemy, by nasze zdjęcie było naturalne, postawmy na prawdziwe emocje. Dziubek zdecydowanie odszedł już do lamusa. Dzisiaj wywołuje raczej reakcje śmiechu niż podziwu.

Zmruż delikatnie oczy

Jeśli chcesz zaintrygować odbiorców zdjęcia, zmruż delikatnie oczy. Będziesz wyglądać intrygująco i ponętnie. Specjaliści od fotografii twierdzą, że gdy delikatnie mrużymy oczy, na zdjęciach wychodzimy bardziej fotogenicznie.

Odległość ma znaczenie

Nie zalecamy wykonywać selfie z bliska, ponieważ może ono zniekształcać twarz. Nasz nos i usta będą wówczas nienaturalnie duże, przez co inne elementy zdjęcia pójdą w odstawkę. Jeśli jesteśmy fanami selfie, zaopatrzmy się w kij (tak zwany selfie stick), który zacznie ułatwi nam robienie tego typu zdjęć.

Patrz w obiektyw

Gdy robimy selfie, warto patrzyć w obiektyw, a nie w ekran komórki, co często zdarza nam się robić. W efekcie zyskujemy kontakt z odbiorcą, który znacznie szybciej zwróci uwagę na takie zdjęcie.

Pamiętaj o dobrym oświetleniu

Selfie nie zrobi dobrego wrażenia, gdy nie zadbamy o odpowiednie światło. Najlepsze będzie dzienne. Jest wówczas jasno, dzięki czemu nie musimy dodatkowo naświetlać zdjęcia. Wystarczy jedynie dobrze pozować. Wieczorową porą selfie warto robić w dobrze naświetlonych miejscach.

Wyszczuplające triki

Na zdjęciu, szczególnie selfie, większość z nas chce wyglądać szczupło i atrakcyjnie. Jest kilka trików, dzięki którym uzyskamy taki efekt. Jednym z nich jest przyciśnięcie języka do podniebienia. Nasz podbródek ulega wówczas optycznemu zmniejszeniu, a my wyglądamy szczuplej. Możemy również delikatnie przygryźć policzki od wewnątrz. Ten trik pomoże uwydatnić kości policzkowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama