Reklama

Jak wywoływać zdjęcia w domu?

W dobie smartfonów, tabletów i innych elektronicznych gadżetów robienie zdjęć jest nie tylko przyjemne, ale banalnie proste. Nic dziwnego, że niemal każdego dnia wykonujemy dziesiątki, a nawet setki zdjęć. Fotografujemy zwłaszcza bliskich, ale chcemy też upamiętnić chwile spędzane na wyjazdach, spotkania ze znajomymi czy kulinarne eksperymenty. Niestety zdjęć jest tak dużo, że rzadko do nich wracamy, w najlepszym wypadku katalogujemy je na dysku komputera. Prawdziwą pamiątką są jednak fotografie wywołane i umieszczone w albumach, po które możemy sięgnąć w dowolnym momencie. Sprawdź, jak wywoływać zdjęcia w domu.

Reklama

Samodzielne drukowanie zdjęć

Najprostszym sposobem na cieszenie się papierowymi zdjęciami jest ich samodzielne drukowanie. Obecnie większość kolorowych drukarek gwarantuje wydruk wysokiej jakości zdjęć. Kluczem do sukcesu jest zakup odpowiedniego tuszu i papieru fotograficznego. Następnie zdjęcia wystarczy otworzyć na komputerze za pomocą dowolnego programu i wybrać opcję drukowania (kluczowy jest format i jakość wydruku).

Wywoływanie zdjęć w domu – potrzebujesz ciemni

Jeśli masz możliwość zorganizowania w domu ciemni, możesz spróbować samodzielnie wywoływać zdjęcia. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne, a dostarcza mnóstwo satysfakcji i jest oryginalnym hobby. Najlepszym miejscem na ciemnię jest łazienka lub piwnica, nawet jeśli jest w nich okno, wystarczy je szczelnie zasłonić. Pamiętaj, że podczas wywoływania zdjęć w pomieszczeniu musi panować absolutna ciemność.

Wywoływanie zdjęć w domu – niezbędne akcesoria

Do wywoływania zdjęć potrzebnych jest kilka urządzeń i akcesoriów. Najważniejszym jest koreks, czyli sprzęt do wywoływania negatywów. Przydadzą się też szklane naczynia, każdy o pojemności jednego litra, menzurki, kuwety i szczypce, a także termometr i stoper. Niezbędne są też odczynniki chemiczne: wywoływacz, przerywacz, utrwalacz i zwilżacz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama