Reklama

Jak pozować do zdjęć, aby dobrze na nich wyglądać?

Czy zdarzyło ci się zobaczyć siebie na zdjęciu, na którym nie wyglądałaś korzystnie? Mówimy, że niektórzy wyglądają „fotogenicznie”, a inni nie posiadają takich cech. Wydawać by się mogło, że "fotogeniczni" inaczej reagują na aparat. I coś w tym jest. Oto kilka wskazówek jak dobrze ustawić się do zdjęcia.

Reklama

Poza wyszczuplająca

To jak stajesz do zdjęcia ma decydujące znaczenie. Pozując do zdjęcia, przenieś ciężar ciała na jedną nogę. Delikatnie skręć tułów w stronę aparatu. Nogę bliższą aparatu ugnij w kolanie. Ten zabieg stworzy natychmiastowy efekt wyszczuplający.

Nie stój na wprost aparatu

Stojąc prosto do aparatu będziesz wyglądać na zaniedbaną. Stojąc kątem lub bokiem do aparatu, otrzymasz bardziej korzystne zdjęcie. Ten sposób wykorzystuj stojąc w grupie ludzi. Zmniejszy twój rozmiar nawet o połowę.

Czoło do przodu, podbródek w dół

Jeśli możesz zrobić by być bardziej fotogeniczną, musisz zrobić to. Pozując do zdjęcia wypnij twarz do przodu, a podbródek w dół. Zaakcentuje to twoją linie szczęki. Również możesz delikatnie zmrużyć oczy.

Ręce z dala od ciała

Widzieliście to wiele razy, osoby na czerwonym dywanie. Trzymając ręce z dala od tułowia, sprawiamy, że jesteśmy mniejsi. Rękę należy trzymać w najwęższym miejscu pasa, dając nam efekty wyszczuplenia.

Odpowiedni ubiór i pora

Wiele osób lubi chować się w workowate ubrania, które sprawiają że wyglądają na większych, zwłaszcza na zdjęciach. Ubierz dopasowane ubrania w ciemnych kolorach. Jeśli masz obszary, których nie chciałabyś by były prezentowane, wybierz falbany, przewiewne materiały i drapowania. Działa to cuda rozpraszając wzrok.

Najlepsza pora do robienia zdjęć to zmierzch, gdy światło jest nisko na niebie. Stojąc twarzą do słońca uzyskasz niesamowite zdjęcia.

Poćwicz przed lustrem

Jeśli masz wątpliwości, poćwicz pozowanie przed lustrem. Stań przed lustrem i uśmiechaj się. Sprawdź różne pozy, kąty ustawienia ciała i miny. Może to dziwne, ale działa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama