Genialny trik na śliskie buty. Wystarczy jedna rzecz, by uniknąć wywrotki

Twoje buty ślizgają się, a ty nie możesz ustać na nogach? Znamy sposób, który sprawi, że śliskie podeszwy przestaną być twoją zmorą. Wykorzystaj rzeczy, które masz pod ręką i ciesz się z nowej pary obuwia. Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w zimie? Dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego buty ślizgają się?

Podstawową przyczyną ślizgania się butów, jest ich słaba przyczepność. Jeśli podeszwa nie jest wykonana z materiału antypoślizgowego, noszenie takiego obuwia stanowi zagrożenie. To szczególnie niebezpieczne w okresie zimy, kiedy chodniki pokryte są grubą warstwą lodu. Co prawa, zarządcy osiedli zobligowani są do sypania tych powierzchni solą. Dzięki temu lód rozpuszcza się, a komfortowe poruszanie staje się możliwe. Niestety realia są różne i nie zawsze możemy czuć się na ulicy bezpiecznie.

Polecamy: 6 sposobów na zaparowane okna w zimie. Jeden z patentów nigdy mnie nie zawiódł

Reklama

Sprawdzony patent na śliskie obuwie

Na szczęście istnieje prosty sposób na pozbycie się problemu śliskich butów. Będziesz potrzebować do tego: papier ścierny i pistolet do klejenia na gorąco.

  1. Wyczyść i wysusz dokładnie podeszwę butów. 
  2. Delikatnie potrzyj papierem ściernym podeszwę, by lekko ją zmatowić. 
  3. Pistoletem nałóż klej w postaci zygzaka lub linii. Pamiętaj, że odstępy muszą być równe, pokryj całą podeszwę.
  4. Połóż buty bokiem na starym ręczniku i poczekaj godzinę, by dobrze wyschły. Po tym czasie możesz je włożyć i spokojnie iść na spacer.

Jeśli to rozwiązanie nie daje ci poczucia komfortu, miej przy sobie wąskie plastry. Przyklej je na przednią część podeszwy w kształcie "X". Ta metoda pozwoli stworzyć opór śliskiej nawierzchni. Dzięki temu bezpiecznie dotrzesz do domu czy pracy.

Co zrobić, gdy nic nie pomaga?

Jeśli powyższa rada nie przynosi pożądanych rezultatów, lepiej zanieść buty do szewca. Nic nie liczy się bardziej niż bezpieczeństwo, a już szczególnie w zimie. Stabilne obuwie ochroni cię przed nieszczęśliwym upadkiem i urazami. Specjalista dokładnie sprawdzi buty i zaproponuje odpowiednie materiały. Zazwyczaj są to antypoślizgowe zelówki lub kauczukowe fleki. Takie rozwiązanie pomaga przetrwać przynajmniej kolejny sezon, a ty możesz przemierzać spokojnie długie kilometry na nogach.

Zobacz:

Kiedy zaczyna się szkolna przerwa świąteczna?

Kuchenny gadżet za grosze. Wypróbuj jego ukrytą funkcję i szybciej obierz warzywa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ślizganie | śliskie buty jak zaradzić | śliskie podeszwy
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama