Filmy i seriale przez VPN: poradnik dla niezaawansowanych

Fani filmów oraz seriali w Polsce są dziś w dużo lepszej sytuacji niż przed laty. Platform streamingowych, po które możemy sięgnąć, jest mnóstwo. Warto jednak mieć świadomość, iż ich oferty potrafią bardzo mocno różnić się od siebie w zależności od kraju. Innymi słowy, mimo że korzystamy z tej samej platformy, co np. widzowie w Stanach Zjednoczonych, nie zawsze otrzymujemy dostęp do identycznych treści. Dzieje się tak dlatego, iż usługi streamingowe oraz VOD stosują blokady regionalne, polegające na ograniczaniu możliwości oglądania konkretnych materiałów w różnych państwach. Związane jest to m.in. z kwestiami licencyjnymi.

Prezentacja partnera

VPN - co to jest?

VPN to skrót od angielskiego określenia "Virtual Private Network", które można przetłumaczyć jako "wirtualna sieć prywatna". Rozwiązanie to powstało z myślą o dużych firmach i korporacjach, aby zagwarantować im swobodny przepływ danych i zminimalizować ryzyko, że wrażliwe dane wpadną w niepowołane ręce. Dziś VPN dostępny jest dla każdego i pozwala na zachowanie anonimowości w internecie.

Podczas łączenia się z siecią bez VPN-a, urządzenie łączy się bezpośrednio z dostawcą usług. Natomiast w przypadku zaszyfrowanego sygnału użytkownik łączy się najpierw z serwerem VPN, a dopiero później z wybranym przez nas adresem. Choć dane dotyczące odwiedzanych stron wciąż są gromadzone, powiązanie ich z adresem IP użytkownika jest niemożliwe.

VPN a filmy i seriale

VPN to możliwość bezpiecznego oglądania filmów oraz seriali, czyli z zachowaniem pełnej prywatności. Z jednej strony serwisy nie są w stanie zlokalizować miejsca, w którym się znajdujemy, z drugiej - nie mają sposobności podglądania naszej aktywności.

A seriali, o których wszyscy dyskutują, jest całe mnóstwo: "Ród smoka", "Wielka woda", "The Crown", "The Office PL", "Stranger Things" i wiele, wiele innych. Dość powiedzieć, iż często cieszą się one większą popularnością niż kinowe filmy.

Kilkanaście lub kilkadziesiąt odcinków to bowiem szansa dla twórców na opowiedzenie bardziej złożonej i zajmującej historii, rozwinięcie wielu wątków pobocznych czy zyskanie dodatkowego czasu na polubienie i utożsamienie się z bohaterami przez widzów. Warto więc pozostawać na bieżąco z ofertami serwisów streamingowych i regularnie śledzić branżowe newsy, aby nie przegapić żadnej nowości.

Wykorzystywanie sieci VPN do uzyskania dostępu do zablokowanej zawartości może być jednak niezgodne z regulaminami konkretnych platform - warto więc się z nimi dokładnie zapoznać. W momencie wykrycia, nasz numer IP zostanie zablokowany. Takiej sytuacji unikniemy natomiast, gdy korzystamy z biblioteki filmów i seriali, która jest dostępna dla naszego kraju.

VPN przydatny na zagranicznych wyjazdach

VPN przyda się również podczas zagranicznych wycieczek. Z jednej strony do takich krajów, jak np. Chiny, które po prostu blokują dostęp do wielu treści oraz monitorują aktywność w sieci.

VPN przyda się także tym, którzy podczas zagranicznych wojaży chcą monitorować regionalne portale i wiadomości. Jeżeli ustawimy Polskę jako lokalizację, to z dowolnego miejsca na świecie będziemy mieli dostęp do wiadomości z kraju.

VPN - do czego jeszcze może służyć?

VPN to zminimalizowanie ryzyka wycieku przechowywanych przez nas wrażliwych danych, większa swoboda podczas przeglądania stron internetowych oraz możliwość odblokowania przeróżnych usług, które są niedostępne na terenie naszego kraju. Szyfrowana sieć to także większe bezpieczeństwo podczas korzystania z bankowości internetowej czy robienia zakupów w sieci - zwłaszcza gdy łączymy się z publicznymi sieciami WiFi.

Tym bardziej że technologia nieustannie się rozwija i przybywa nowych zagrożeń, o czym informują branżowe serwisy, takie jak Spider’s Web. Wreszcie, zalety łączenia się przez VPN dostrzegą gracze, którzy w ten sposób zapewniają sobie większą prywatność i mogą skutecznie bronić się przed atakami DDoS.

Jeśli posiadamy VPN, dostawca internetu wie o nas tylko tyle, że połączyliśmy się z serwerem VPN. Wszystkie kolejne czynności pozostają już poza jego wiedzą. Korzystanie z VPN-a jest ponadto niezwykle proste - kupujemy, ściągamy aplikację, instalujemy, uruchamiamy i cieszymy się wszystkimi zaletami, które oferuje nam prywatność w internecie. A do niej prawo ma każdy z nas.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne