Dlaczego nie powinno trzymać się szklanek do góry nogami? Skutki mogą być opłakane
Najczęściej spotykane są szklanki czy kieliszki wykonane ze szkła. Spora grupa osób przechowuje je do góry dnem. Niestety, taki sposób często prowadzi do zniszczenia delikatnego kruszcu. Szklane naczynia na napoje będą nadawać się jedynie do kosza. Jak prawidłowo przechowywać naczynia? Wyjaśniamy.
Szklanki czy kieliszki wykonane ze szkła nie są odporne na pęknięcia. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak o nie dbasz. Delikatne obchodzenie się z naczyniami sprawi, że będą służyć znacznie dłużej. Na jednym z filmików z Tik Toka widać, co dzieje się ze szklankami, które trzymane są do góry nogami. Górna część, czyli obręcz, jest delikatna i wpływa na nią siła ciężkości. Z czasem naczynie staje się coraz mniej stabilne i podatne na pęknięcie. To samo dotyczy innych szklanych przedmiotów (kieliszków, misek, głębokich talerzy). Nieprawidłowe dbanie o szkło przyczynia się do powstania tzw. korozji szkła. Objawia się mikroskopijnymi pęknięciami, a także pogorszeniem przejrzystości szklanek i kieliszków.
Przeczytaj: Po kąpieli suszysz ręcznik na kaloryferze? Więcej tego nie zrobisz, gdy poznasz skutki
Zdecydowanie lepiej jest przechowywać szklanki obręczą skierowaną ku górze. Jeśli nie chcesz, by kusz dostał się do środka, połóż na wierzch ścierkę. Susz je czystą szmatką z mikrofibry, która nie pozostawia żadnych smug. Pamiętaj też, by nie używać zbyt wysokiej temperatury do mycia szkła w zmywarce. Spowoduje to szybszą korozję lub mikroskopijne pęknięcia. Nie układaj naczyń zbyt blisko siebie w urządzeniu, gdyż powstaną nieestetyczne zarysowania. Szkło to wizytówka twojego wizerunku na stole. Zadbaj o to, by było czyste i dobrze się prezentowało. To sprawi, że goście poczują się komfortowo i będą wdzięczni za gościnę.
Zobacz:
Pokój w szafie za 600 zł, kabina prysznicowa w sypialni za 2000 zł. To najgorsze oferty wynajmu
Ukryta funkcja plastikowych koszyków w Lidlu. Zakupy będą wygodniejsze