Reklama

10 powodów, dla których warto pokonać lęk i spełnić marzenia

Wielu ludzi ma marzenia, ale większość z nich za nimi nie podąża, ponieważ są zbyt przerażeni konsekwencjami, jakie ich spełnienie może przynieść. Tak dużo czasu spędzają myśląc o tym, dlaczego ich marzenia się nie spełniają, że w końcu przekonują sami siebie, że się nie spełnią. Tak więc nigdy nawet nie próbują po nie sięgać. W większości przypadków obawy, które nas powstrzymują, są bardzo wyolbrzymione w naszej głowie i potencjalne korzyści ze spełnienia marzeń wydają się dużo mniejsze niż ryzyko z nimi związane. Jeśli chcesz sprawić, by twoje życie było lepsze, ale powstrzymuje cię strach, zapoznaj się z poniższymi dziesięcioma powodami, dla których powinnaś zignorować strach i zacząć spełniać swoje marzenia.

Reklama

Jeśli nie spróbujesz, będziesz tego żałować

Jeśli nigdy nie zaczniesz spełniać swoich marzeń, będziesz patrzeć wstecz na mijające lata i żałować tego. Życie powinno być czymś więcej niż tylko egzystencją; powinno być doświadczeniem, w którym możemy się rozsmakować i które przyniesie nam radość. Człowiek potrzebuje wyzwań i przygód. W przeciwnym razie życie staje się tylko upływem czasu.

Ponieważ chcesz być szczęśliwa

Życie bez marzeń może być naprawdę nudne i przygnębiające. Jeśli marzysz o tym, aby twoje życie się zmieniło, dzieje się tak, ponieważ jesteś nieszczęśliwa w takim życiu, jakie masz teraz. Kiedy zaczniesz stawiać małe kroki w kierunku swoich marzeń, sama ta próba sprawi, że będziesz czuć się bardziej szczęśliwa, bo będziesz wiedziała, że gdzieś podążasz.

Będziesz czuła, że czegoś dokonałaś

Kiedy spełniasz swoje marzenia, czujesz, że dokonujesz czegoś wyjątkowego. Jeśli twoim marzeniem jest wspiąć się na szczyt góry, czy też napisać książkę, uczucie osiągnięcia czegoś w życiu będzie ci zawsze towarzyszyło i zawsze też będzie powodem do dumy.

Sprawisz, że inni będą dumni

Bycie dorosłym człowiekiem, który ma stałą pracę, jest czymś bardzo dobrym. Pomyśl jednak, jak dumni będą twoi rodzice i twoje dzieci, kiedy zaczniesz spełniać swoje marzenia. Trzeba traktować poważnie swoje obowiązki, ale niekiedy traktujemy je zbyt poważnie. Można być odpowiedzialnym i jednocześnie spełniać swoje marzenia. Ludzie będą cię za to szanować.

Spełnianie swoich marzeń sprawi, że poczujesz kontrolę nad swoim życiem

Jeśli zawsze robisz wszystko, co sądzisz, że inni ludzie uważają, że powinnaś, nigdy nie będziesz czuć, że masz wpływ na swoje przeznaczenie. Podążanie za marzeniami przywróci ci poczucie kontroli nad swoim życiem. To jest twoje marzenie; to coś, co będziesz robić tylko dla siebie, ze względu na siebie i ponieważ ty tego chcesz.

Będziesz inspirować innych ludzi

Poprzez spełnianie swoich marzeń, a nawet przez samo dążenie do ich spełnienia, będziesz inspirować innych ludzi, aby robili to samo. Będziesz umiała wskazywać drogę, pokazywać innym, co należy robić. Będziesz mogła im doradzać i pomagać. Będziesz wzorem dla ludzi, którzy cię znają i być może zainspirujesz innych do tego, by osiągali to, co zdawało się przedtem niemożliwe.

Będziesz czuć się bardziej zmotywowana

Życie marzeniami doda innej energii całemu twojemu życiu. Znów będziesz z chęcią rano wstawać, ponieważ życie nie będzie ci się już wydawało takie okropne. Będziesz czuć tę nową energię we wszystkim, co robisz, ponieważ będziesz wiedziała, że osiągasz coś, o czym zawsze marzyłaś. Jest to o wiele lepszy sposób na życie niż zmuszanie się do pracy każdego dnia, ponieważ jesteś przekonana, że tak trzeba.

Nauczysz się wielu nowych rzeczy

Życie swoimi marzeniami oznacza, że będziesz musiała robić rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłaś i będziesz musiała nauczyć się nowych umiejętności. Dowiesz się też wiele o samej sobie, ponieważ będziesz stawiać sobie wyzwania w sposób, w jaki wcześniej tego nie robiłaś. Już sam ten fakt spowoduje, że będziesz mieć bogatszą osobowość.

Spełnianie marzeń sprawi, że będziesz o wiele ciekawszą osobą

Życie marzeniami sprawi, że będziesz bardziej interesująca i będziesz miała więcej do powiedzenia. Ludzie będą ci zazdrościć tego, że masz odwagę spełniać swoje marzenia i że wprowadzasz je w życie. Będą chcieli wiedzieć jak i dlaczego to zrobiłaś. Z pewnością nie będziesz stała sama w kącie podczas spotkań towarzyskich.

Ponieważ masz tylko jedną szansę

Głównym powodem, dla którego nigdy nie powinnaś bać się spełniania swoich marzeń jest fakt, że masz tylko jedną szansę, aby to zrobić. Możesz siedzieć i spoglądać przez okno, marząc przez całe życie, lub też zacząć działać. Zamiast myśleć o negatywach, skup się na tym, jak będzie wyglądało twoje wymarzone życie. Następnie odłóż swoje lęki i obawy i spróbuj. Co gorszego może się zdarzyć?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama