Reklama

10 popularnych snów i ich znaczenie

Czy zdarzyło ci się śnić, że spadasz lub, że ktoś cię goni? To jedne z najpopularniejszych koszmarów, których prawdopodobnie doświadczył każdy z nas. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tego typu sny nawiedzają nas w nieprzypadkowych momentach w naszym życiu. Niektórzy poszukują ich znaczenia w sennikach i poradnikach astrologicznych, inni zupełnie je ignorują. Prawdą jest jednak, że nasze sny mogą wiele powiedzieć o naszych pragnieniach i lękach. Warto wiedzieć zatem, czego symbolem są te najpopularniejsze i co wartościowego możemy z nich wyciągnąć. Oto 10 najczęściej powtarzających się snów i ich znaczenie.

Reklama

Bycie ściganym

To jeden z najbardziej popularnych koszmarów. Każdy z nas doświadczył go przynajmniej raz w życiu. Co oznacza? Wiedzą zapewne ci, którzy interesują się astrologią i magią. Większość senników podaje, że jeśli we śnie uciekałeś przed innym człowiekiem, groźnym zwierzęciem lub rozpędzonym samochodem, to znak, że odczuwasz lęk przed stawieniem czoła rzeczywistości. Być może obawiasz się konfrontacji z pracą, szefem lub kimś, kto ma wpływ na twoje życie i przyszłość. Nie bój się konfrontacji z rzeczywistością i popracuj nad swoim charakterem. Uciążliwy sen powinien ustąpić.

Wypadające zęby

Koszmar, w którym główną rolę odgrywają wypadające zęby niestety także należy do grupy najczęściej powtarzających się snów. Co oznacza? Wypadanie zębów we śnie jest odzwierciedleniem lęku i troski o naszych bliskich. Niektóre senniki podają również, że wypadające zęby mogą zapowiadać śmierć lub chorobę bliskiej osoby, a także pogorszenie zdrowia psychicznego osoby, która doświadcza snu.

Nagość, gubienie odzieży

To częsty i bardzo dotkliwy koszmar, z którego budzimy się z poczuciem wstydu i lęku. Nagość w snach dotyczy zazwyczaj ludzi, którzy są słabi psychicznie i mają niskie mniemanie o sobie. Utrata ubrania we śnie wywołuje zazwyczaj poczucie wstydu i poniżenia, z którym osoby o niskiej samoocenie zmagają się bardzo często w realnym życiu.

Spadanie

To kolejny z popularnych koszmarów. Większość senników podaje, że spadanie jest klasycznym wyrazem naszego lęku przed utratą kontroli nad ważnym aspektem naszego życia. Przykładowo, jeśli mamy problemy w pracy i obawiamy się jej utraty, możemy doświadczać snów, w których spadamy z dużej wysokości. Poczucie bezradności osoby śniącej wobec konkretnej sytuacji życiowej może być bardzo silne. Dlatego budzimy się tuż przed uderzeniem w ziemię. Spadanie we śnie może zapowiadać również okres poważnych zmian w życiu, który może poprzedzać zwątpienie w swoje siły, a nawet w swoje życie. Spadanie we śnie może świadczyć również o wewnętrznym konflikcie osoby śniącej. Zygmunt Freud twierdził, że sny, w których spadamy, są ewidentnie powiązane z naszą seksualnością. W przypadku kobiet mogą oznaczać one chęć poddania się erotycznej pokusie lub obawę przed tym, że otoczenie uznaje je za upadłe i nieczyste.

Uwięzienie

Według senników uwięzienie we śnie może mieć różne i często przeciwstawne znaczenie. Z jednej strony może oznaczać lęk i być wyrazem stresu, na który jesteśmy narażeni w prywatnym życiu. Z drugiej strony może zapowiadać awans w pracy lub miłość na horyzoncie. Uwięzienie może oznaczać również więzienie wewnątrz własnego „ja” i swoich uczuć, problem z emocjami lub cierpienie w toksycznym związku. Jeśli często doświadczasz tego koszmaru, powinieneś uporządkować sprawy emocjonalne i osobiste.

Odejście partnera lub rozstanie

To jeden z klasycznych snów, które są wyrazem niepokoju o przyszłość związku. Zazwyczaj pojawia się u osób, które nie są pewne swojej roli w związku, a także czują się mało atrakcyjne lub bezużyteczne. Większość senników podaje, że rozstanie lub zerwanie symbolizują zazwyczaj niepowodzenie ważnego planu życiowego. Jeśli odczuwasz ulgę po rozstaniu, które następuje we śnie, to znak, że powinieneś zamknąć etap swojego życia, który zabiera ci sporo energii, a nie przynosi żadnych korzyści.

Cierpienie cielesne

Jeśli śnisz, że ktoś wbija ci nóż w rękę, łamie kości lub gryzie do krwi, to znak, że trudno sprostać ci ważnym sprawom w rzeczywistości. Zranienia cielesne we śnie mogą symbolizować również zranienia psychiczne, których doświadczamy w realnym życiu. Jeżeli tego typu sny zdarzają się często, warto zastanowić się nad swoim życiem, a szczególnie nad własnymi emocjami i sprawami uczuciowymi. Eliminacja przyczyny nieprzyjemnych snów może uwolnić cię od koszmaru.

Przegapienie ważnego wydarzenia

Doświadczyłeś kiedyś snu, w którym spóźniasz się na ważne wydarzenie? Nawiedza zazwyczaj ludzi, którzy żyją w pośpiechu lub mają zbyt dużą ilość spraw na głowie. Najczęściej są to osoby spięte, zdenerwowane, które nie mają czasu na relaks. O czym śnią? Zazwyczaj, że przegapili swoje wesele, komunię dziecka lub ważny egzamin. Jeśli doświadczasz tego typu snów, powinieneś zwolnić tempo życia i nadać odpowiednie priorytety celom, które chcesz w nim realizować.

Latanie

Latanie to również często powtarzający się motyw senny. Warto wiedzieć jednak, że może mieć pozytywne, jak i negatywne znaczenie. To pierwsze może symbolizować zadowolenie z siebie, a szczególnie z naszej pracy lub nauki. Z drugiej strony może świadczyć też o tym, że do naszego życia wtargnęła nuda i potrzebujemy nowej pasji. Negatywne znaczenie snu, w którym latamy, może oznaczać niepewność lub strach przed utratą kontroli nad swoim życiem, a także, jak twierdził Freud, pragnienie bycia blisko z drugą osobą. Sny, w których latamy, mogą być jednocześnie odzwierciedleniem naszego zadowolenia, a także naszych pragnień lub lęków. Jeśli często nas nawiedzają, warto zastanowić się nad swoim życiem pod kątem tych trzech aspektów.

Ciągłe zdawanie egzaminu

Wiele osób prześladują sny związane z najcięższymi egzaminami w ich życiu. Prawdopodobnie były one tak silnym przeżyciem emocjonalnym, że musiały znaleźć swoje ważne miejsce w podświadomości śniącego. Według sennika arabskiego powtarzający się sen, w którym zdajemy egzamin, zapowiada wynagrodzenie za pracowitość i ambicję. Może być zwiastunem podwyżki, premii lub awansu. Śniłeś ostatnio, że zdajesz egzamin? Możesz mieć powody do radości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama