Reklama

Znaczenie diety dla oczyszczania nerek

Oczyszczając nerki pozwalamy im funkcjonować jak najlepiej. Zdrowe nerki mają zasadnicze znaczenie dla wielu funkcji organizmu. Nerki oczyszczają krew z toksyn oraz z rozmaitych związków i wydalają je z organizmu wraz z moczem. Jeśli oczyszczanie krwi przez nerki staje się utrudnione wówczas szkodliwe toksyny pozostają w organizmie człowieka i wraz z nieoczyszczoną krwią krążą po nim zatruwając go.

Reklama

Oczyszczająca nerki herbata

Istnieje wiele herbat, która po zaparzeniu może pomagać oczyszczać nerki.

Do nich należy między innymi: korzeń mniszka, który pomaga usunąć z organizmu nadmiar wody poprzez stymulowanie produkcji moczu. Herbata z korzenia mniszka może zostać sporządzona poprzez zalanie 250 mililitrami wody od 1 do 2 łyżeczek suszonego korzenia mniszka lekarskiego. Tak przygotowany roztwór zagotować i pozostawić do przestygnięcia.

Oczyszczanie nerek za pomocą owoców i warzyw

Jest wiele owoców, które pomagają organizmowi w oczyszczaniu nerek. Winogrona, które mogą być spożywane w stanie surowym dostarczają organizmowi składniki odżywcze i antyoksydanty mające na celu wsparcie detoksykacji. Winogrona pomagają usunąć kwas moczowy i inne zbędne produkty powstałe z przemiany materii z nerek.

Owoc żurawiny dostarcza organizmowi związki chininy. W postaci kwasu hipurowego przekształconego przez gruczoł wątroby w chininę pomaga usunąć mocznik i kwas moczowy z nerek i dróg moczowych. Zapobiega także osadzaniu się bakterii na ściankach dróg moczowych. Natomiast sam sok z żurawiny jest wielkim sprzymierzeńcem zdrowych nerek.

Jabłka są jednym z najlepszych naturalnych produktów spożywczych, które można jeść bez ograniczeń, a tym samym wspierać naturalne oczyszczanie nerek. Sok z buraków ćwikłowych jest kolejnym doskonałym uzupełnieniem w pomocy przy oczyszczaniu organizmu. Szczególnie sok z buraków ćwikłowych doskonale oczyszcza wątrobę.

Istnieją także warzywa i owoce, które są mniej dostępne ale można je kupić w każdym sklepie spożywczym.

I tak dla przykładu: wywar z korzenia imbiru i kurkumy spożyty po obiedzie lub kolacji nie tylko wypłukuje toksyny z nerek ale działa wspomagająco na układ trawienny.

Czosnek jest naturalnym środkiem moczopędnym, wspomagającym stymulację produkcji moczu i tym samym wypłukuje z nerek toksyny. Ogórki, to także naturalne środki moczopędne prócz tego pomagają w rozpuszczeniu kamieni nerkowych i pęcherzowych.

Kiełki zbóż i warzyw także wypłukują nerki, gdyż zawierają dużo wody w sobie.

Cebula została uznana za warzywo, które pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na kamienie nerkowe.

Fasola, soja oraz groch zawierają istotne aminokwasy zwane argininami, które to pozwalają oczyścić nerki z amoniaku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama