Reklama

Zioła na problemy i bóle stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą autoimmunologiczną, która sprawia, że komórki odpornościowe organizmu atakują komórki zamiast walczyć z wirusami czy bakteriami. Choroba atakuje w szczególności stawy, które zaczynają boleć i powoli rozwija się w nich stan zapalny. Przyczyny tej choroby są niejasne, niektórzy lekarze twierdzą, że może być to choroba dziedziczna, która w poprzednich pokoleniach się nie ujawniła, lub nie była odpowiednio zdiagnozowana. Osoby, u których zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie stawów przechodzą serie badań oraz szczegółowy wywiad rodzinny, aby dowiedzieć się właśnie czy ktoś z krewnych nie cierpiał na podobną chorobę.

Reklama

Pacjenci, którzy cierpią na tą chorobę są narażone na ciągły ból, który można ugasić na chwilę po przez wzięcie tabletki przeciwbólowej. Wiadomo, że częste przyjmowanie środków przeciwbólowych oraz innych leków wiąże się z wyniszczeniem narządów takich jak wątroba czy żołądek. Czy można jakoś zaradzić cierpieniu osób chorym na reumatoidalne zapalenie stawów, tak aby nie ucierpiało na tym reszta organizmu? Istnieje wiele ziół, które mogą pomóc na zapalenie stawów, na pewno pomogą zmniejszyć ból oraz obrzęk, który towarzyszy stanom zapalnym. Pamiętaj, aby wszystkie zioła oraz suplementy, które przyjmujesz konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Które więc zioła pomogą na reumatoidalne zapalenie stawów?

Imbir: Imbir poprawia krążenie krwi oraz pomaga usunąć toksyny z organizmu, które gromadzą się podczas leczenia.

Kurkuma: Kurkuma ma nieocenione właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne.

Oliwa z oliwek: Oliwa z oliwek nie tylko jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na nadwagę. Świetnie sprawdzi się również podczas zapalenia stawów. Oliwa dzięki swoim właściwościom zmniejszy ból i pomoże złagodzić obrzęk.

Sól Epsom: Sól Epsom pomoże zredukować ból oraz zmniejszyć stan zapalny w całym organizmie.

Olej musztardowy: Olej musztardowy dzięki swoim właściwościom stymuluje krążenie krwi oraz sprawia, że stan zapalny zdecydowanie się zmniejsza.

Czosnek: Czosnek znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych oraz zmniejszających krzepnięcie krwi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama