Reklama

Zioła na pozbycie się widocznych naczynek krwionośnych

Charakterystyczne pajączki na nogach czy twarzy to mało estetyczny dodatek. Dla wielu kobiet jest to czynnik, który zmniejsza ich pewność siebie. Charakterystyczne żyłki pojawiają się z różnych powodów: ciąży, genetyki, przyrostu masy ciała, zmiany hormonów lub trybu życia, na przykład, gdy praca wymaga długiego siedzenia w jednej pozycji przez długi czas. Obecnie istnieją nowoczesne sposoby medyczne, które powodują eliminację naczynek, chociaż większość z nich może okazać się bardzo kosztowna. Na szczęście, istnieją też naturalne alternatywy, które mogą okazać się skuteczne w zwalczeniu tych dolegliwości:

Reklama

Czosnek

Czosnek ma właściwości przeciwzapalne i okazuje się być skuteczny również w przypadku widocznych naczynek. Wszystko, co musisz zrobić, to zgnieść około pięciu ząbków czosnku i zjeść go na surowo.

Imbir

Imbir jest bogaty w związki przeciwzapalne i nie tylko zmniejsza pojawianie się naczynek, ale również eliminuje ból, który często jest efektem ubocznym. Imbir pomaga również w poprawie krążenia krwi, co zmniejsza ryzyko powstawania charakterystycznych pajączków. Jedną z rzeczy, które możesz zrobić dodatkowo, to korzystać z niego w połączeniu z witaminą E i stosować na powierzchnię skóry, gdzie naczynka są najbardziej widoczne.

Cebula

Cebula nie bez powodu nazywana jest kuzynką czosnku. Okazuje się, że jest skutecznym i naturalnym środkiem do asymilacji i rozkładu białek w organizmie, a zatem zapobiega tworzeniu się widocznych naczynek na powierzchni skóry. Wystarczy, że będziesz stosowała cebulę w swojej diecie - najlepiej na surowo. Będzie to również świetne uzupełnienie składników odżywczych, które są niezbędne do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Brahmi

Brahmi bardzo długo uważana była za najbardziej skuteczną w usuwaniu żylaków i widocznych naczynek. Szczególnie ważna jest w medycynie ajurwedyjskiej. Zawiera ona witaminy, które są niezbędne do utrzymania zdrowia skóry. Można ją wcierać bezpośrednio w nogi, a w konsekwencji widoczność naczynek stopniowo będzie się zmniejszała.

Rozmaryn

Chociaż rozmaryn jest skuteczny między innymi w zapobieganiu wydzielania kortyzolu oraz przeciwdziała powstawaniu depresji, to w praktyce okazał się być nieocenionym środkiem stosowanym w leczeniu widocznych naczynek. Bardzo korzystnie wpływa również na krążenie krwi. To także wyjaśnia, dlaczego ekstrakt z rozmarynu jest składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry.

Dziurawiec

Zioło to świetnie nadaje się do leczenia widocznych naczynek- może być stosowany miejscowo na skórę, jak również może działać od środka. Można samoczynnie stworzyć ekstrakt z tego zioła i stosować go miejscowo na miejsce powstawania naczynek. W ten sam sposób można uzyskać dodatek do herbaty lub też pić go jako herbatę- co zapewni ukojenie i wprowadzi równowagę od środka.

Oczar wirginijski

Zioło to jest w stanie zmniejszać stany zapalne naczyń krwionośnych, dzięki czemu staną się mniej widoczne. Spożywanie go w postaci herbaty nie jest niczym niezwykłym, nie mniej jednak skutecznym. Można go również stosować miejscowo w postaci kompresu. Jest on bogaty w olejki eteryczne, kwas galusowy i taninę, która jest niezbędna dla poprawy zdrowia skóry.

Ruskogenina

Jest to substancja, którą można znaleźć w myszopłochu kolczastym. Roślina ta zawiera ruskogeninę, która jest odpowiedzialna za zmniejszenie stanów zapalnych oraz zapobiega kurczeniu się naczyń krwionośnych, jak również je wzmacnia. Zaleca się, aby przyjmować co najmniej 100 mg trzy razy na dobę, aby efekty były widoczne jak najwcześniej.

Guggul

Jest to kolejna ziołowa alternatywa pochodząca z medycyny ajurwedyjskiej, która jest bardzo skuteczna w przypadku zmniejszania stanów zapalnych. Poprawia również krążenie krwi oraz zmniejsza widoczność naczynek na powierzchni skóry.

Echinacea

Chociaż jest to zioło często stosowane w celu uzyskania poprawy funkcjonowania systemu immunologicznego, to jest skuteczne również w leczeniu widocznych naczynek. Podobnie jak w przypadku innych ziół, które zostały wymienione powyżej, efektywnie zmniejsza stany zapalne i zapewnia ulgę w bólu, który jest często spowodowany tworzeniem się widzialnych zakrzepów krwi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama