Zioła, które pomogą na uciążliwe wymioty

Wymioty mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej są odpowiedzią organizmu na zatrucia pokarmowe. Innym powodem mogą być migrena i bóle głowy, a także wysokie ciśnienie. Bez względu na przyczynę, wymioty są uciążliwą dolegliwością, która bardzo osłabia organizm i prowadzi do szybkiego odwodnienia. Jak jednak radzić sobie z uporczywymi wymiotami? Najlepiej zastosować naturalne metody. Dlatego właśnie przedstawiamy kilka ziół przydatnych w zwalczaniu wymiotów.

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa jest najlepszym ziołem, które możesz zastosować aby zwalczyć wymioty. Możesz wykorzystać ją na wiele różnych sposobów, które łatwością sporządzisz w swojej kuchni. Choć przygotowanie herbatki z mięty pieprzowej wymaga minimalnej wiedzy fachowej, to wyciąg ziołowy w postaci kropli jest łatwo dostępny i bez problemu możesz go zastosować. Umieścić kilka kropli wyciągu z mięty w szklance wody lub na łyżeczkę cukru, jeżeli stosujesz kropelki dla dziecka. Krople miętowe jak i gotową herbatę miętową dostaniesz w każdej aptece. Zarówno herbatę jak i kropelki zażywaj dwa razy dziennie lub doraźnie w chwili gdy czujesz mdłości. Właściwości chłodzące tego zioła uspokoją układ pokarmowy i pomogą wyleczyć zatrucia. Co ciekawe również cukierki miętowe pomogą zwalczać mdłości i przeciwdziałać wymiotom.

Imbir

Drugim wśród najbardziej znanych i najskuteczniejszych produktów do walki z mdłościami jest imbir. Szeroko stosowany w Indiach jak i na całym świecie jako dodatek do potraw imbir jest bogaty we właściwości przeciwzapalne, które sprawiają, że jest to bardzo skuteczny środek na wymioty. Oprócz eliminowania problemu mdłości i wymiotów, pomaga odczuć ulgę w bólu wynikającym z nadmiernego rozciągania mięśni. Najlepszą formą stosowania imbiru jest herbata. Kawałek obranego korzenia pokrój w cienkie plasterki i zalej wrzątkiem. Kiedy napój lekko ostygnie dodaj łyżkę miodu i wypij miksturę. Stosuj tę metodę dwa razy dziennie, a twój układ pokarmowy szybko wróci do normy.

Malina

Czerwona malina to kolejna możliwość, która przyniesie ci szybką ulgę podczas wymiotów. Witaminy i minerały zawarte w tej roślinie pomogą uzdrowić twój system trawienny. Zioło to ma bezpośredni wpływ na układ odpornościowy i wzmacnia jego działanie na zarazki i infekcje zewnętrzne. Zbierz trochę liści maliny i gotuj je w zwykłej wodzie. Przelej całość do naczynia z filtrem do wody i pozostaw je do ochłodzenia wraz z liśćmi. Pij tak przygotowany napar po upływie 2-3 godzin od przygotowania, a wkrótce poczujesz ulgę.

Rzepik

Rzepik jest łatwo dostępnym ziołem, a co ważne niezwykle skutecznym w zwalczaniu różnych schorzeń jelitowych, takich jak zatrucia czy wymioty. Weź kilka liści rzepiku i umyj je dokładnie. Teraz mocz je w szklance ciepłej wody i wypij napój po 15 minutach. Wypijaj miksturę dwa razy dziennie dla skutecznych rezultatów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama