Reklama

Zatrucie pokarmowe: Domowe sposoby leczenia

Zatrucie pokarmowe, zwane również grypą żołądkową, należy do grupy najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości. Silne bóle brzucha, wymioty oraz biegunka utrudniają normalne funkcjonowanie choremu wysysając z niego energię i siły witalne. Trudno się dziwić, że czujemy się wówczas jak po torturach. Grypa żołądkowa trwa zazwyczaj trzy dni i nie wymaga specjalistycznego leczenia. Wystarczy dieta, picie dużej ilości wody, a także leki przeciwbiegunkowe. Objawy zatrucia pokarmowego pomogą złagodzić również domowe metody i naturalne preparaty. Przedstawiamy te najskuteczniejsze.

Reklama

Napar z imbiru

Wykazano, że imbir łagodzi nudności i powstrzymuje wymioty. Wystarczy zaparzyć napar ze świeżego korzenia imbiru (około sześć plasterków), a gdy się wystudzi, powoli go wypić. Odczujesz ulgę.

Ciepła woda z dodatkiem pieprzu

Ta mikstura to na pewno nic smacznego, ale działa fantastycznie! Łagodzi nudności, powstrzymuje wymioty, a także usprawnia procesy trawienne. Dodaj do szklanki ciepłej wody szczyptę pieprzu i wypij duszkiem napój. Poza pieprzem, ulgę w objawach grypy żołądkowe przyniosą również inne pikantne przyprawy, na przykład chili.

Czarny bez

Czarny bez ma bardzo korzystny wpływ na nasz układ pokarmowy. Wspomaga procesy trawienne, działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, a także łagodzi dolegliwości żołądka i jelit. W czasie grypy żołądkowej warto wypić sok lub napar z czarnego bzu. Przyniesie ulgę i usprawni pracę całego układu pokarmowego.

Napar z rumianku

Rumianek łagodzi niestrawność i oczyszcza układ pokarmowy. Przyniesie ulgę w trakcie grypy żołądkowej. Wystarczy zaparzyć zioło, a następnie go wypić.

Korzeń lukrecji

Korzeń lukrecji obecnie znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej, a także w kosmetyce. Wykazuje wiele cennych właściwości dla naszego zdrowia, między innymi działa przeciwzapalnie i rozkurczowo. Napar z korzenia lukrecji uśmierzy bóle brzucha i przyspieszy leczenie grypy żołądkowej. Wystarczy zaparzyć starty korzeń lukrecji i wypić herbatkę. Korzeń w suszonej postaci kupisz w dobrych sklepach zielarskich lub przez internet.

Borówka czernica

Biegunkę pomoże również powstrzymać borówka czernica. To owoc, który działa przeciwzapalnie i oczyszczająco. Jeśli dopadła cię grypa żołądkowa, zjedz kilka borówek lub wypij sok przygotowany na ich bazie. Odczujesz ulgę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama