Reklama

Zastosowania zdrowotne oleju z trawy cytrynowej

Zastosowania medyczne oleju z trawy cytrynowej są bardzo szerokie i zróżnicowane. Ten gorzki i ostry olej z dodatkiem trawy i aromatu cytrynowego ma wiele zastosowań - nie tylko kosmetycznych. Olej świetnie nadaje się do aromaterapii i doskonale odświeża zapach wnętrza. Zastanawiasz się, jak stosować go na skórę i włosy? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule. Korzyści oleju z trawy cytrynowej Olej jest znany jako środek odkażający, przeciwgrzybiczy, przeciwbakteryjny, przeciwbólowy, przeciwdepresyjny i ściągający. Jest jednym z najlepszych środków na zapalenia. Jeżeli cierpisz na problemy z włosami, zacznij stosować olej z trawy cytrynowej, a będziesz zaskoczony, jak szybko zobaczysz rezultaty. Używaj go do leczenia infekcji grzybiczych i bakteryjnych jak również przeciwgorączkowych. Olej zwalcza również problemy z układem trawiennym.

Reklama

Łatwe i efektywne użycie oleju

Leczy problemy ze skórą

Olej świetnie sprawdza się jako lekarstwo dla skóry. Dodaj kilka kropli oleju do ciepłej wody, a następnie wetrzyj w skórę z trądzikiem, a pozbędziesz się zmian. Możesz dodać go także wraz z oczarem do wyciągu z aloesu. Użycie tej mieszanki na twarzy wyleczy wiele niedoskonałości. Olej oczyszcza skórę, redukuje pory oraz sprawia, że ta jest bardziej napięta. Wymieszaj olej z trawy cytrynowej z olejem jojoba, a otrzymasz świetny wyciąg do masażu. Stosowanie go kilka razy dziennie sprawi, że twoja skóra będzie gładsza i pozbędziesz się zmian.

Świetnie nadaje się do mycia okien

Zmieszaj dwadzieścia kropli oleju w 100 ml wody. Mikstura ta świetnie nadaje się do mycia okien. Dodatkowo sprawia, że muchy trzymają się z daleka od twojego domu.

Zwalcza problemy z włosami

Olej jest efektywny, gdy tracisz włosy lub chorujesz na dolegliwości związane ze skórą głowy. Wzmacnia on strukturę skóry głowy, przez co włosy są silniejsze. Wymieszaj trzy łyżeczki oliwy z oliwek z olejem z trawy cytrynowej i używaj jako szamponu. Regularne stosowanie sprawi także, że skóra twojej głowy będzie o wiele gładsza.

Relaksuje stopy

Dodaj do kąpieli kilka kropel oleju oraz soli angielskiej, a poczujesz, jak bardzo twoje stopy stają się zrelaksowane.

Odświeża powietrze

Wymieszaj parę kropel oleju z wodą i używaj jako sprayu. Olej może być świetnym, naturalnym odświeżaczem domowego powietrza. Nie tylko wspaniale pachnie, ale również zabija wiele drobnoustrojów.

Zachowaj ostrożność

Olej z trawy cytrynowej, tak samo jak inne oleje, ma wiele zastosowań. Powinieneś jednak zachować odpowiednią ostrożność. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia nie powinny go stosować. Pamiętaj również, by nie używać go zbyt często. Zachowaj umiar i ciesz się dobrodziejstwem natury.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama