Reklama

Zastosowania imbiru w leczeniu wzdęć i gazów

Kiedy w przewodzie pokarmowym zbierze się duża ilość gazów, wówczas powodują one uczucie wzdęcia, pełności i napięcia w jelitach. Złe nawyki żywieniowe, zaparcia, stres, palenie tytoniu oraz inne problemy zdrowotne mogą powodować gazy i wzdęcia. Problem ten jest niewygodny i krępujący; utrudnia oddychanie, powoduje ból w dole pleców, odbijanie, wzdęcia i skurcze. Naturalne środki, taki jak imbir, daje ulgę i skutecznie zwalcza wzdęcia. Chcesz wiedzieć, jak wykorzystać imbir w pozbyciu się tego problemu? Tutaj znajdziesz trzy najlepsze sposoby.

Reklama

Herbata imbirowa


Wypicie herbaty imbirowej uwolni cię od wzdęć i innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Cytryna dodana do herbaty zadziała moczopędnie i pomoże uwolnić uwięzione gazy w przewodzie pokarmowym. Herbata imbirowa jest idealnym tonikiem i zadziała w większości chorób. Obierz 2-3 cm kawałek świeżego imbiru. Posiekaj na drobne plasterki i umieść je w szklance. Zalej gorącą wodą, przykryj szklankę do zaparzenia. Zostaw na 3-5 minut, a następnie dodaj sok z połowy cytryny i odrobinę miodu. Dobrze wymieszaj i wypij herbatę.

Sok z imbiru


Sok z imbiru zastosuj w przypadkach rozstroju żołądka, wzdęć i gazów. W szklance ciepłej wody wymieszaj 1 łyżkę soku z imbiru z odrobiną cukru. Dokładnie zamieszaj całość i wypij. Regularne przyjmowanie soku z imbiru zdecydowanie pomoże ci w usunięciu problemu wzdęć i gazów.

Surowy imbir


Sam imbir też może być bardzo skuteczny w leczeniu niemal wszystkich problemów trawiennych. Obierz 2-3 cm kawałek imbiru i zetrzyj na tarce. Spożyj jedną łyżeczkę imbiru, aby uzyskać natychmiastową ulgę. Często żuj imbir, aby usprawnić trawienie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama